Obserwuj nas na

Kielce

Oszustwo metodą na „pracownika banku”

Avatar photo

Dodano

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu, po tym, jak z 39-latkiem skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za pracownika banku. Rozmówca poinformował mężczyznę, że jego środki zgromadzone na koncie są zagrożone przez rzekomych pracowników banku działających wspólnie z oszustami. Fałszywy konsultant przekonywał, że jedynym sposobem ochrony pieniędzy jest ich natychmiastowa wypłata, a następnie wpłacenie na tzw. „bezpieczne konto”.

Działając pod presją czasu i silnych emocji, młody mężczyzna wykonywał polecenia oszustów i wpłacił swoje oszczędności do wpłatomatu. Na tym jednak działania przestępców się nie zakończyły. Oszuści próbowali nakłonić 39-latka do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, przekonując, że również te środki należy „zabezpieczyć”. Na szczęście czujność zachowali prawdziwi pracownicy placówki bankowej, którzy zorientowali się, że klient może być ofiarą oszustwa. Bankowcy odwiedli mężczyznę od zaciągania zobowiązania finansowego i jednocześnie powiadomili policję.

KPP