Obserwuj nas na

Kielce

Otwarcie stałego punktu kontroli autokarów (zdjęcia)

Dodano

W związku ze zbliżającymi się feriami, od 10 do 25 lutego 2024 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego prowadzić będą stały punkt kontroli autokarów. Wzorem lat ubiegłych, przewoźnicy będą mogli skorzystać z punktu zlokalizowanego na parkingu przy Hali Legionów MOSiR w Kielcach ul. Leszka Drogosza 2. W oficjalnym otwarciu punktu kontroli uczestniczyli dziś m.in. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach podinsp. Artur Putowski, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska oraz Zastępca Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, Pani Agata Wiśniowska.

Ferie to idealny czas na odpoczynek i wyjazdy na obozy oraz wycieczki. Warto przed każdą podróżą skierować autokar do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Dziś po południu w oficjalnym otwarciu punktu kontroli autokarów uczestniczyli m.in. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach podinsp. Artur Putowski, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska oraz Zastępca Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, Pani Agata Wiśniowska.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego będą w nim kontrolować pojazdy, które wyruszą na wycieczki lub zasłużony wypoczynek. Przewoźnicy chcący skorzystać z punktu kontroli winni wcześniej skontaktować się z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach pod nr tel. 47 802 3707 w celu ustalenia daty i godziny kontroli.

Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami podinsp. Artur Putowski wskazał na jakie elementy zwracają uwagę funkcjonariusze podczas kontroli autokaru. Natomiast insp. Marzena Piórkowska omówiła zasady bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku oraz opowiedziała podejmowanych działaniach prewencyjnych w tym zakresie.

Policjant podczas kontroli autobusu sprawdza:

– czy pojazd posiada aktualne badanie techniczne,

– stan trzeźwości kierującego i wymagane dokumenty,

– obowiązkowe wyposażenie, dodatkowo autobus powinien być wyposażony w apteczkę doraźnej pomocy,

– prawidłowość działania oświetlenia w pojeździe oraz niezbędnego oznakowania pojazdu przewożącego zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży w wieku do 18 lat,

– policjant sprawdza oznaczenie wyjść awaryjnych, do których dostęp powinien być również niczym nieutrudniony,

– czy nie ma widocznych wycieków płynów eksploatacyjnych,

– czy ogumienie pojazdu nie jest nadmiernie zużyte oraz czy na jednej osi znajduje się ogumienie o tej samej rzeźbie bieżnika,

– widoczność kierowcy, czy szyby nie są uszkodzone, pęknięte, czy wycieraczki działają poprawnie, czy w zbiorniczku znajduje się płyn do spryskiwaczy, itp.

Po wykonanej kontroli policjant sporządza w dwóch egzemplarzach protokół kontroli drogowej, jeden egzemplarz zostaje u policjanta, drugi jest przekazywany na ręce kierującego autobusem.

Warto zaznaczyć, iż wzorem lat ubiegłych w każdym powiecie został zorganizowany tożsamy punkt kontroli autokarów, który działa na podobnych zasadach. Poniżej umieszczamy tabelę, z wyszczególnionymi adresami oraz numerami telefonów.

DJ / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media