Obserwuj nas na

Kielce

Podejrzane medykamenty w kosmetycznym gabinecie

Dodano

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej złożyli w ostatni czwartek wizytę w jednym z gabinetów kosmetycznych w centrum miasta. Policjanci wykonując czynności ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście opakowań medykamentów, najprawdopodobniej nie dopuszczonych do użytku na terenie Unii Europejskiej. W tej sprawie zatrzymane zostały 2 kobiety, podejrzewane o obrót i wykorzystywanie tych substancji bez zezwolenia.

Stróże prawa z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy wzięli pod lupę jeden z gabinetów kosmetycznych w centrum miasta. Kryminalni mieli informację, że w tej placówce mogą być wykorzystywane medykamenty, których używanie jest zabronione na terenie Unii Europejskiej. Sprawdzeniem tych ustaleń mundurowi zajęli się w ostatni czwartek, gdy odwiedzili wspomniany gabinet. Tam, w trakcie przeszukania znalezionych zostało 6 opakowań, zawierających fiolki, wypełnione podejrzaną substancją. Już wstępne sprawdzenie potwierdziło, że takie substancje są niedopuszczone do użytku. W związku z tym, dwie kobiety w wieku 36 i 23 lat, zostały zatrzymane.

Zabezpieczone substancje trafiły już do laboratoryjnej ekspertyzy. Jeśli badania potwierdzą wstępne ustalenia, wówczas zatrzymane najprawdopodobniej usłyszą zarzuty.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media