Obserwuj nas na

Kielce

Podpisano umowę na dokumentację obwodnic Radkowic i Brzezin

Avatar photo

Dodano

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę, która rozpoczyna przygotowania do budowy obwodnic Radkowic i Brzezin w ciągu drogi wojewódzkiej nr 763. Dokumentację projektową opracuje firma PROMOST CONSULTING z Rzeszowa, reprezentowana przez Andrzeja Kasprzyka.

Wartość kontraktu to 5,9 mln zł, a termin realizacji wyznaczono na 18 września 2028 roku. W tym czasie powstanie pełna dokumentacja, obejmująca m.in. koncepcję, projekty budowlane, decyzję środowiskową, kosztorysy i audyt bezpieczeństwa ruchu.

– Cieszymy się, że udało się wyłonić wykonawcę i zabezpieczyć środki. To inwestycja, która poprawi komfort życia mieszkańców gmin Morawica i Chęciny – podkreśliła marszałek Renata Janik.

Projekt zakłada budowę nowego odcinka drogi klasy GP, wraz z dodatkowymi jezdniami do obsługi terenów przyległych, skrzyżowaniami, wiaduktami i obiektami mostowymi.

Członek Zarządu Województwa Andrzej Pruś zwrócił uwagę, że szybkie pozyskanie środków na dokumentację było sporym wyzwaniem. – Liczę, że w ciągu trzech lat będziemy mogli pochwalić się gotowym projektem – zaznaczył.

Z kolei wiceprzewodniczący Sejmiku Mieczysław Gębski przypomniał, że droga łączy trasy ekspresowe S7 i S73. – To ważny element komunikacyjny, na którym ruch jest bardzo duży. Wierzę, że uda się doprowadzić nie tylko do zakończenia projektowania, ale i samej budowy – powiedział.

Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu w regionie.

fot. Urząd Marszałkowski

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *