Obserwuj nas na

Kielce

Policjanci dowieźli dwie kobiety w ciąży do szpitali

Dodano

Dwie mieszkanki powiatu włoszczowskiego, przy pomocy policjantów dotarły bezpiecznie w sobotę do kieleckich szpitali. Rankiem dzielnicowi z Chęcin pilotowali kierowcę audi, wiozącego rodzącą 24- latkę. Z kolei po godzinie 19 podobnej pomocy 29- latce udzielili stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej. Dzięki temu na świecie pojawili się odpowiednio dziewczynka i chłopczyk.

Z nietypową sytuacją najpierw musieli się zmierzyć dzielnicowi z chęcińskiego komisariatu. Tego dnia w służbie byli st. asp. Michał Matus oraz sierż. szt. Łukasz Wąsikowski. W miejscowości Zgórsko do policjantów podjechał poddenerwowany 48- latek. Mężczyzna poinformował mundurowych, że wiezie do szpitala przy ul. Prostej rodzącą 24- latkę, sam jest z powiatu włoszczowskiego i prosi o pomoc w jak najszybszym dotarciu do lecznicy. Dzielnicowi powiadomili o sytuacji dyżurnego kieleckiej komendy i z zachowaniem środków ostrożności, bezpiecznie pomogli dotrzeć rodzącej kobiecie do szpitala. Niedługo potem 24- latka urodziła małą Lenkę.

Bardzo podobna sytuacja spotkała mundurowych z kieleckiej drogówki, którzy po godzinie 19 kontrolowali ruch w Rudzie Strawczyńskiej. Przy patrolu zatrzymała się toyota na włoszczowskich numerach rejestracyjnych, kierowana przez 31- latka. Mężczyzna spieszył się do szpitala, z rodząca 29- letnią żoną. Stróże prawa, za pośrednictwem dyżurnego skontaktowali się ze szpitalem na Czarnowie, informując o bardzo zaawansowanej sytuacji. Do rodzącej wyjechała naprzeciw karetka, a policjanci pilotowali toyotę do miejscowości Górki Szczukowskie, gdzie funkcjonariusze z drogówki pomogli przetransportować 29- latkę do karetki. Kobieta dotarła już bezpiecznie do szpitala, gdzie przywitała na świecie swojego syna Dawidka.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media