Obserwuj nas na

Kielce

Politycy PO apelują do marszałka ws. uchwały o LGBT

Dodano

Przedstawiciele świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej zaapelowali w poniedziałek do marszałka Andrzeja Bętkowskiego o wycofanie przez sejmik uchwały “w sprawie sprzeciwu wobec prób wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”.

To już kolejni politycy, którzy próbują wpłynąć na sejmik województwa świętokrzyskiego, w sprawie wycofania się z przyjętego wcześniej stanowiska wobec LGBT. Przed kilkoma dniami rezolucję w tej sprawie wystosowali kieleccy radni miejscy. Teraz do tego kroku nawołują politycy PO.

Zobacz „Rada Miasta Kielce wzywa sejmik do uchylenia uchwały ws. LGBT

– Jest to uchwała w sprawie sprzeciwu wobec prób wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych oraz promocji tej ideologii w życiu publicznym. To oznacza, że Zjednoczona Prawica traktuje ludzi innej płci, ludzi LGBT jako ideologię. To już dyskryminuje nasz region w otrzymaniu tych środków – powiedziała poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Podobnie jak radni miejscy, także działacze PO wyrażają obawę, że jeśli sejmik nie wycofa się z tego stanowiska, wypłata unijnych funduszy dla naszego regionu może zostać wstrzymana. I przekonują, że zamrożone zostały już środki z programu REACT EU, gdzie z pierwszej transzy do województwa świętokrzyskiego miało trafić 16 mln euro.

– Jest wbrew prawu europejskiemu, wartościom zachodnich. Nie można nikogo dyskryminować – ze względu na jego przynależność religijną, orientację seksualną, na wiarę – uważa szef PO w regionie, Artur Gierada. 

Radni PO i PSL w sejmiku złożyli już wniosek o przeprowadzenie nadzwyczajnej sesji w tym temacie. To jest jednak osiem głosów.

– Liczę, że wśród radnych PiS będą osoby po pierwsze przyzwoite, które mają w sobie kompas moralny i wiedzą, jak się zachować. A po drugie – osoby rozumne, które nie będą godziły się na to, żeby za polityczne, głupie, niemądre rumakowanie niektórych polityków PiS w regionie cierpieli mieszkańcy Kielc, Skarżyska, Starachowic, Buska czy najmniejszych wsi i sołectw – stwierdził Jan Maćkowiak.

Nadzwyczajna sesja, zwołana na wniosek radnych PO i PSL powinna odbyć się najpóźniej w najbliższy piątek. Może się jednak okazać, że nie będzie mogła, a to dlatego, że… już na wtorek nadzwyczajną sesję zapowiedział przewodniczący Pruś.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media