Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Ponad 100 milionów na obwodnice w Świętokrzyskiem

Dodano

W środę 22 grudnia zapadła ważna decyzja dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Do regionu trafi dofinansowanie w wysokości 103 milionów złotych. Pozyskane środki przyczynią się do powstania trzech nowych obwodnic – w Sandomierzu, Morawicy i Włoszczowie.

Informację przekazał poseł Krzysztof Lipiec wraz z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości oraz samorządowcami województwa świętokrzyskiego. Ze zreformowanego Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do samorządu województwa świętokrzyskiego trafi dofinansowanie w wysokości 103 milionów złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na budowę trzech obwodnic. 57 milionów złotych na obwodnicę Sandomierza, 18,9 miliona złotych na obwodnicę Włoszczowy oraz 27 milionów złotych na obwodnicę Morawicy.

W 900-milionowym budżecie województwa na 2022 rok ponad połowę wydatków stanowią inwestycje komunikacyjne. Dlatego tak cenne są fundusze otrzymane przez nasze województwo. Obwodnica Sandomierza ma rozwiązać problemy komunikacyjne nie tylko naszego regionu, ale także województwa podkarpackiego. Remont drugiego mostu na Wiśle i Lwowska Bis miał rozpocząć się już w 2013 roku.  Obecnie trasą tą przejeżdża ponad 21 tysięcy pojazdów na dobę. Inwestycja powinna ruszyć na przełomie lat 2024/2025. Przez Morawicę przejeżdża około 20 tysięcy pojazdów na dobę. Utworzenie tam obwodnicy również znacząco podniosłoby komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Drugi etap prac przy obwodnicy  Włoszczowy udrożni ruch i wyprowadzi z bardzo ciasnego rynku samochody jadące w kierunku Łodzi i Warszawy.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media