Obserwuj nas na


Kielce

Ponad 600 gatunków zwierząt na targach terrarystycznych

Dodano

Ponad 600 gatunków zwierząt z różnych zakątków świata zaprezentowano w niedzielę podczas targów terrarystycznych Exotic Fest w Kielcach. Udział w wydarzeniu bierze około 80 wystawców.

Terrarystyka to dziedzina wiedzy związana z hodowaniem zwierząt w terrariach.

Jak poinformował Mateusz Kaczmarczyk z Targów Kielce, w ramach imprezy zaprezentowano najbardziej egzotyczne okazy zwierząt i roślin od polskich i europejskich hodowców z branży terrarystycznej, akwarystycznej i botanicznej.

„To okazja do zobaczenia pełnego kolorów egzotycznego świata gadów, płazów, owadów czy pajęczaków, a także porozmawiania ze specjalistami w ich hodowli i utrzymaniu. Udział w wydarzeniu bierze około 80 wystawców” – zaznaczył.

Hodowca ptaszników Mariusz Arent mówił, że zakup pająka powinien być przemyślany. „Warto się do takiego zakupu przygotować, dowiedzieć się podstaw o prowadzeniu hodowli, jakiego rodzaju terrarium przygotować, jaka powinna panować w nim temperatura i wilgotność. Jeśli chodzi o osoby początkujące, najlepiej sprawdzą się ptaszniki Brachypelma, oraz np. któryś z ptaszników nadrzewnych z rodzaju Avicularia” – zaznaczył.

Dodał, że choć te ptaszniki są jadowite, to ich ukąszenie jest niegroźne dla człowieka, bo jad jest słaby, porównywalny z jadem osy, czy pszczoły. „Pająki są nastawione na czekanie na swoją ofiarę, dlatego nie wymagają dużego terrarium. Ptaszniki nie widzą, odróżniają jedynie dzień od nocy. Bodźce zewnętrzne odbierają przez włoski rozmieszczone na całym ciele” – dodał.

W ramach targów zaprezentowano również m.in. pytony królewskie, gekony lamparcie, rozmaite gatunki ryb, krewetki czy kraby. Natomiast w części botanicznej rośliny tropikalne, owadożerne i kaktusy. W ofercie wystawców pojawiły się m.in. zbiorniki, terraria, woliery, elementy wyposażenia i aranżacji oraz pokarmy.

wdz/ ktl/pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media