Kielce
Potrącenie na przejściu dla pieszych w Kielcach. 45-latka trafiła do szpitala
Do groźnego zdarzenia w ruchu lądowym doszło we wtorek, 26 maja, na terenie Kielc. O godzinie 13:36 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ulicy Piekoszowskiej.
Jak wynika z ustaleń policjantów, 52-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki KIA potrąciła 45-latkę. Do potrącenia doszło w momencie, gdy piesza przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.
W wyniku uderzenia 45-letnia kobieta doznała obrażeń ciała. Na miejsce natychmiast wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowaną pieszą do szpitala.
Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku badają teraz kieleccy funkcjonariusze. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno kierowców, jak i pieszych – o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.


