Obserwuj nas na

Kielce

Prawie 100 placówek w województwie świętokrzyskim pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowo

Dodano

96 placówek szkolnych w regionie świętokrzyskim pracuje zdalnie lub hybrydowo. – W porównaniu z innymi województwami sytuacja w regionie jest dobra – powiedział świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

W regionie świętokrzyskim w poniedziałek w systemie stacjonarnym nie pracowało 96 placówek. Trzy z nich pracują zdalnie: Szkoła Podstawowa nr 9 w Starachowicach do 26 listopada, Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach do 5 grudnia i Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, w którym nauka zdalna kończy się w poniedziałek i od wtorku placówka powinna już pracować w systemie stacjonarnym. W 93 szkołach i przedszkolach obowiązuje nauczanie hybrydowe.

– Od kilku dni liczba placówek pracujących zdalnie i hybrydowo utrzymuje się mniej więcej na takim samym poziomie. Od poniedziałku sporo szkół wróciło do pracy stacjonarnej, ale na naukę zdalną przeszły inne placówki – powiedział Mądzik. Dodał, że na razie nie ma powodów do niepokoju.

3 proc. placówek w trybie zdalnym

– Biorąc pod uwagę, że w regionie mamy około 2 tys. szkół i przedszkoli, to sytuację mamy dosyć dobrą. Tylko 3 proc. placówek pracuje zdalnie lub hybrydowo. Niepokojący jest tylko trochę fakt, że przybywa nowych szkół, które nie pracują stacjonarnie. Wiele szkół wróciło do normalnej pracy, ale w ich miejsce przychodzą nowe – podkreślił świętokrzyski kurator oświaty.

Minionej doby w woj. świętokrzyskim potwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wykonano 1132 testy.

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie do leczenia osób z COVID-19 przygotowano 670 miejsc. Hospitalizowanych jest 444 pacjentów. Przygotowano 63 respiratory, z czego 42 są w użyciu.

pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media