Obserwuj nas na

Kielce

Prokurent zostanie prezesem Korony?

Dodano

Odkąd miasto Kielce przejęło 100% akcji spółki Korona S.A. w przestrzeni publicznej pojawiało się wiele nazwisk osób, które mogłyby zastąpić na stanowisku prezesa Krzysztofa Zająca. W ostatnim czasie najczęściej wskazywanym kandydatem był obecny prokurent, Łukasz Jabłoński. Dziś poinformowano, że to jego wskazała Rada Nadzorcza.

“W poniedziałek, 11 stycznia 2021 roku odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Korona S.A., w trakcie którego dokonano pozytywnej oceny dotychczasowej pracy pana Łukasza Jabłońskiego, prokurenta w spółce Korona S.A. Został on również pozytywnie zaopiniowany jako kandydat na prezesa zarządu.” – czytamy na oficjalnym fanpage’u Kielc na Facebooku.

W czwartek Jabłoński spotkał się z prezydentem Bogdanem Wentą i przedstawicielami Rady Miasta. Ci drudzy będą mieć decydujące zdanie w tym temacie, ponieważ warunkiem jaki stawia Jabłoński, jest nabycie 1% akcji klubu. Na to zgodę muszą jednak wyrazić radni.

“Przedstawiciele Rady Miasta wyrazili wstępną przychylność do tej propozycji. W tym celu konieczne będzie skierowanie projektu uchwały na sesję Rady Miasta.” – informuje Urząd Miasta Kielce.

Niewykluczone, że uchwała trafi już na najbliższą sesję, zaplanowaną na 21 stycznia.

“W przypadku dopełnieniu procedury związanej ze sprzedażą akcji, Rada Nadzorcza powoła pana Łukasza Jabłońskiego na funkcję prezesa. Finalizacja procedury wyboru może nastąpić jeszcze w bieżącym miesiącu.” – napisano na miejskim profilu na Facebooku.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media