Obserwuj nas na

Kielce

Przetarg na budowę odcinka trasy S74 zostanie opóźniony

Dodano

Przetarg na zaprojektowanie i budowę 16-kilometrowego odcinka trasy S74 z Kielc do Mniowa zostanie rozstrzygnięty później niż zakładała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Firma zainteresowana budową drogi złożyła odwołanie dotyczące przetargu.

Firma Mota-Engil twierdzi, że dotrzymanie terminów zapisanych w specyfikacji przetargowej inwestycji jest niemożliwe.  Jest to związane m.in. z kwestiami ochrony środowiska.

Przedsięwzięcie zakłada budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S74 o łącznej długości ponad 16 kilometrów. Trasa S74 ma przebiegać przez Mniów, Miedzianą Górę i Strawczyn. GDDKiA zakłada, że nowy odcinek trasy S74 będzie gotowy w ciągu trzech lat od podpisania umowy z wykonawcą. Drogowcy o ogłoszeniu przetargu poinformowali pod koniec czerwca tego roku na konferencji prasowej.

Kilka dni później firma Mota-Engil złożyła odwołanie, dotyczące materiałów przetargowych opublikowanych przy ogłoszeniu postępowania na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S74 Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód.

Zażądano wydłużenia czasu na wykonanie projektu i złożenie wniosku o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej z 10 do 20 miesięcy, a tym samym przesunięcia maksymalnego terminu realizacji inwestycji z 39 do 49 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Wnioskiem firmy Mota-Engil zajmie się teraz Krajowa Izba Odwoławcza. To oznacza, że rozstrzygnięcie przetargu na zaprojektowanie i budowę 16-kilometrowego odcinka trasy S74 zapewne się opóźni.  Aktualnie termin składania ofert wyznaczono na najbliższy piątek, 30 lipca.

Źródło zdjęcia: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media