Obserwuj nas na

Kielce

Przysięga świętokrzyskich terytorialsów (zdjęcia)

Dodano

26 maja żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. ,,Nurt” złożyli przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedziało ponad 90 żołnierzy. Uroczystość odbyła się na Kieleckim Placu Wolności.

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 26 maja 2024 roku o godzinie 11:00 na Kieleckim Placu Wolności złożyli przysięgę wojskową. Z satysfakcją i dumą słowa roty przysięgi „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam!!!” wypowiedziało ponad 90 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w trybie stacjonarnym oraz weekendowym. Dodatkowo swoim młodszym kolegom w służbie towarzyszyło ponad 50 żołnierzy, którzy ukończyli ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze. Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna WOT z Radomia.

Wyszliście ze strefy komfortu, podjęliście wyzwanie i przezwyciężyliście swoje słabości, a to oznacza, że jesteście ludźmi świadomymi i odpowiedzialnymi. Jestem przekonany, że to pierwsze wasze szkolenie do którego sukcesu przyczynili się instruktorzy z naszej Brygady zapadnie na stałe w Waszej pamięci. Dziś również jest wyjątkowy dzień dla przysięgających MAM, w dniu waszego święta składam serdeczne życzenia – podkreślił płk Sławomir Machniewicz dowódca 10 ŚBOT.

Przysięga była również miejscem wyjątkowym dla kobiet, które dziś składały przysięgę. Z okazji Dnia Mamy Panie otrzymały kwiaty, a po uroczystości ich pociechy rzuciły się im na szyje.

Żołnierzem chciałam być od dziecka. W końcu się zdecydowałam i polecam każdemu. To jest zabawa, ale przede wszystkim można się nauczyć wielu nowych umiejętności, dużo się dowiedzieć i robić to, co się lubi – podkreśliła szer. Katarzyna z Sędziszowa.

Koleżanka mnie zmotywowała i namówiła. Jej się podoba, więc chciałam też spróbować i nie żałuję. Szkolenie było trudne, ale było warto – dodała szer. Sylwia z Chmielnika.

Przysięga była drugą z pięciu zaplanowanych na ten rok. Kolejna odbędzie się 21 lipca finalizując projekt „Wakacje z WOT”.

Źródło: 10ŚBOT

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media