Obserwuj nas na

Kielce

Radni apelują do Bogdana Wenty. “Protesty w Kielcach mogą przyczynić się do znacznego wzrostu chorych”

Dodano

List otwarty do Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty

Szanowny Panie Prezydencie,

Trwająca epidemia SARS-CoV-2 postępuje, a liczba nowych zakażeń wzrasta z dnia na dzień zarówno w Kielcach, jak i w całym kraju. My, którzy otrzymaliśmy społeczny mandat zaufania od Kielczan w 2018 roku powinniśmy z szczególną troską dbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Trwające protesty w całym kraju, ale także w Kielcach w najbliższych dniach mogą przyczynić się do znacznego wzrostu chorych. Jako przedstawiciele Kielczan powinniśmy wspólnie ponad podziałami zrobić wszystko, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. W trosce o bezpieczeństwo Kielczan, apelujemy do wszystkich o nieuczestniczenie w trwających protestach, ponieważ ich skutkiem będzie narażenie zdrowia i życia naszych najbliższych. Znaczna część uczestników ostatnich demonstracji to młodzi ludzie, którzy nie są tak bardzo narażeni na skutki zakażenia, jak osoby starsze.

Nie zmienia to jednak faktu, że po zakończeniu protestów wracają oni do swoich domów, gdzie spotykają się ze swoimi bliskimi. Rodzice oraz dziadkowie ze względu na uczestnictwo swoich dzieci i wnuków w trwających zgromadzeniach są narażeni na zakażenie czego skutkiem może być utrata zdrowia, a nawet życia.

Dlatego w tym miejscu apelujemy do Pana o zwrócenie się do demonstrantów, z prośbą o rezygnacje z udziału w planowanych protestach. Pana głos, jako Prezydenta może być cennym kierunkowskazem dla wielu młodych ludzi, którzy po raz kolejny rozważają swoje uczestnictwo w trwających demonstracjach. Obecny czas nie jest odpowiedni do licznego gromadzenia się, dlatego Pana stanowisko w tej sprawie powinno zostać wyrażone jak najszybciej. Proszę nie pozostać biernym na nasz apel, ponieważ na szali jest zdrowie i życie naszych najbliższych.

List podpisali radni:

Marcin Stępniewski, Piotr Kisiel, Zdzisław Łakomiec, Tadeusz Kozior, Wiesław Koza, Monika Słoniewska, Marian Kubik, Dariusz Kisiel, Arkadiusz Ślipikowski.

Continue Reading
Reklama

1 komentarz

1 komentarz

  1. Kasia

    2 listopada, 2020 at 1:59 pm

    A Radni to s Pisu?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media