Obserwuj nas na

Kielce

Radni zdecydowali o wsparciu dla VIVE

Dodano

Klub Łomża VIVE Kielce z miejskim wsparciem. Rada Miasta Kielce zdecydowała o przekazaniu dodatkowych środków w ramach promocji miasta poprzez sport. Mistrzowie Polski otrzymali blisko 300 tys. zł.

Dodatkowe 280 tys. zł otrzymał klub Łomża VIVE Kielce w ramach promocji miasta poprzez sport. Zdecydowali o tym w czwartek kieleccy radni.

Zobacz “Radni zdecydują o wsparciu dla VIVE?

– Słyszę opinie, że klub jest źle zarządzany. To nie w porządku. Rozumiem sytuację miasta, ale od dwudziestu lat budujemy siłę tego klubu, w tym czasie cztery razy byliśmy w Final4 Ligi Mistrzów. Teraz mamy dziesięć mistrzostw Polski z rzędu. Trudno znaleźć drugi klub w naszym kraju z taką serią. Do tego dochodzą sukcesy w krajowym pucharze, gdzie o zwycięstwie decyduje jeden mecz i jest jeszcze trudniej. Mam nadzieję, że prezydent Wenta pokaże, ze jest z nami, a klub przez następne lata będzie w Kielcach – podkreślał szef klubu w rozmowie z portalem CKsport.pl.

W obecnym roku Kielce na promocję miasta poprzez sport przeznaczyły ok. 3,8 mln zł. Znacząca część tej kwoty, bo 2,5 mln zł, przeznaczone zostało dla Korony, ze względu na zapisy w umowie sprzedaży z 2017 roku. Zdaniem Kamila Suchańskiego wsparcie w takiej kwocie powinni otrzymać również szczypiorniści.

– Na promocję poprzez sport do kwietnia tego roku klub otrzymał 855 tys. zł. Razem z kwotą 280 tys. zł łącznie to wsparcie osiągnie poziom ponad 1,135 mln zł. Moim zdaniem powinniśmy jeszcze zwiększyć dofinansowanie dla klubu, by sięgnęło do tego, które było udzielane w przeszłości, czyli do 2,5 mln zł - powiedział, cytowany przez Radio Kielce.

Przeciwko byli Katarzyna Zapała i Michał Braun. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że miasto nie powinno w takim stopniu finansować sportu zawodowego.

– Nie mogę zagłosować za tą uchwałą, która zabiera środki na sport niekomercyjny, na sport lokalny i przekazuje je dla klubu, dla którego ta kwota w rozliczeniu rocznym nic nie zmieni, jest symboliczna – argumentował Braun.

Uchwałę poparło 19 rajców, 2 było przeciwko, a 3 wstrzymało się od głosu. Nie głosował Maciej Bursztein.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media