Obserwuj nas na

Kielce

Radny Koalicji Obywatelskiej zaszczepiony poza kolejką?

Dodano

Na przełomie roku, również w Kielcach rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Choć przeznaczone były głównie dla medyków, w całej Polsce pojawiały się sygnały, że wśród zaszczepionych są artyści, aktorzy czy politycy.

Czy kielecki radny Koalicji Obywatelskiej, Karol Wilczyński zaszczepił się przeciwko COVID-19 poza kolejką? O takich sensacyjnych doniesieniach poinformował w czwartek portal wKielcach.info. Wilczyński miał zaszczepić się pod koniec 2020 roku w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sobieskiego w Kielcach, gdzie zasiada w Radzie Społecznej. Rada społeczna nie jest jednak personelem medycznym.

– Szczepienia grupy „0” dotyczą personelu medycznego i personelu administracyjnego placówek ochrony zdrowia, w tym szpitali. Nie ma tam wskazania, że ten etap szczepień dotyczy członków rad społecznych – powiedział rzecznik ministra zdrowia, Wojciech Andrusiewicz dla radia Tok FM.

Do sprawy, podczas konferencji prasowej, odnieśli się również radny Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł Anna Krupka. Wiceminister sportu uznała działanie radnego PO za wysoce niestosowne i nieetyczne.

– Funkcjonariusze publiczni i ważne osoby publiczne powinny dbać o ogół mieszkańców. Dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma równych i równiejszych. My stosujemy się do tych najwyższych standardów i tak też postępowaliśmy wobec tych osób, które zaszczepiły się poza kolejnością, wyciągaliśmy wobec nich, szybkie, stanowcze konsekwencje – cytuje Krupkę Radio Kielce.

Kilka tygodni temu głośno było o przypadku starosty opatowskiego, który szczepieniem pochwalił się nawet na Facebooku. Władze Prawa i Sprawiedliwości nie wahały się i usunęły Tomasza Stańka ze struktur partii. Czy taki sam los czeka wiceprzewodniczącego PO w regionie?

– Od lat Platforma Obywatelska stawia najwyższe standardy dla swoich członków. Po tym, gdy dowiedziałem się o sprawie, od razu wystąpiłem do pana Karola Wilczyńskiego o ustosunkowanie się do tej sytuacji. Jeżeli informacje się potwierdzą, to wystąpię do Zarządu Krajowego Platformy o usunięcie go ze struktur partii – cytuje przewodniczącego PO w regionie, Artura Gieradę, portal wKielcach.info.

Politycy PiS wezwali również prezydenta Bogdana Wentę do wewnętrznej kontroli placówek medycznych podległych miastu. Ich zdaniem takie działania, jak przypadek radnego Wilczyńskiego, mogą doprowadzić do sytuacji, że szczepionek braknie dla tych, dla których są one przede wszystkim przeznaczone.

– Ja jako radny deklaruję się, że zgodnie z moimi uprawnieniami kontrolnymi sam przeprowadzę tego typu inspekcję w placówkach, które mogły kierować na szczepienia i które takie szczepienia mogły przeprowadzać w naszym mieście – dodaje Marcin Stępniewski.  

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media