Obserwuj nas na

Kielce

Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ambasadorem Narodowego Spisu Powszechnego

Dodano

Tomasz Kałuża, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego został Ambasadorem Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Jego zadaniem będzie aktywna promocja tego wydarzenia.

– Będę pomagał osobom starszym w spisaniu się przez Internet, promował Spis w mediach społecznościowych i wśród znajomych oraz kolportował plakaty i ulotki związane z tym wydarzeniem. Zamierzam także organizować spotkania online dla uczniów mojej szkoły Zespołu Szkół nr 8 w Nowej Słupi, podczas których będę informował jak ważny jest udział w spisie. Odbywa się on co 10 lat, to jedyne badanie, które dostarcza tak pełnych danych o polskim społeczeństwie, m.in. o liczbie ludności i jej rozmieszczeniu, strukturze demograficznej i zawodowej, a także sytuacji ekonomicznej i społecznej gospodarstw domowych – powiedział radny Tomasz Kałuża.

Do udziału w akcji „Zostań Ambasadorem Narodowego Spisu Powszechnego”, która odbywa się pod hasłem: Świętokrzyskie liczy się dla Polski, a tacy ludzie jak Ty zdarzają się raz na 10 lat, zachęcał świętokrzyską młodzież w wieku 14-25 lat, Urząd Statystyczny w Kielcach.

Uczestnicy Konkursu otrzymają zestaw upominków spisowych, zaproszenie na bezpłatne webinaria „Zasoby informacyjne statystyki publicznej”, zaświadczenie o udziale w Konkursie oraz pamiątkowy dyplom. Dodatkowo, spośród Ambasadorów, którzy w określonym terminie prześlą sprawozdanie ze swoich działań zostaną wyłonieni i nagrodzeni 3 Top Ambasadorzy NSP2021, którzy otrzymają pamiątkowe pióro Parker.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media