Obserwuj nas na

Kielce

Rodzinne wartości w centrum Kielc. Marsz i festyn już w niedzielę

Avatar photo

Dodano

W najbliższą niedzielę, 25 maja, Kielce staną się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które ma na celu podkreślenie wartości życia rodzinnego oraz roli macierzyństwa. Pod hasłem „Macierzyństwo sercem Rodziny, nadzieją Ojczyzny” mieszkańcy miasta przejdą ulicami centrum, a po zakończeniu marszu czekać będzie festyn z atrakcjami dla całych rodzin.

Obchody rozpoczną się mszą świętą w katedrze o godzinie 16. Następnie, o 17, uczestnicy wyruszą w marszu z placu przy Bazylice Katedralnej, przechodząc m.in. ulicami Czerwonego Krzyża, Sienkiewicza i Paderewskiego. Finałem wydarzenia będzie rodzinny festyn zaplanowany na terenie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, który rozpocznie się o godzinie 18:30.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma charakter afirmacji rodziny rozumianej tradycyjnie oraz szacunku dla macierzyństwa – zarówno jako radości, jak i odpowiedzialnego wyzwania.

Na uczestników festynu czeka bogaty program artystyczny: wystąpią m.in. artyści z grupy Aerial Perle prezentujący akrobatykę powietrzną, tenor liryczny Michał Steciak oraz Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. Swoje umiejętności zaprezentują też dzieci z katolickich szkół diecezjalnych.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, przejażdżki konne, warsztaty artystyczne i wiele słodkich atrakcji. Nie zabraknie także możliwości wsparcia Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece – datki na jego działalność będzie można przekazać podczas wydarzenia.

Niedzielny marsz i festyn mają być okazją nie tylko do świętowania, ale i refleksji nad znaczeniem rodziny w codziennym życiu społecznym.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *