Obserwuj nas na

Kielce

Rodzinny, smakowity piknik w Tokarni (zdjęcia)

Dodano

“Święto Gęsiny” – rodzinny piknik plenerowy odbył się w minioną niedzielę w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Popisy umiejętności kulinarnych a także występy świętokrzyskich zespołów folklorystycznych podziwiał marszałek Andrzej Bętkowski. Gościem uroczystości była wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anna Krupka.

Podczas imprezy w Tokarni na scenie zagrały kapele ludowe, odbyły się także konkursy kulinarne na potrawy z gęsiny oraz dla publiczności z wiedzy o gęsinie. Dla najmłodszych przygotowane zostały warsztaty plastyczne pn. “Idą gąski gęsiego”, a dla starszych – pokaz przyrządzania potraw z gęsiny w wykonaniu Mistrza Kuchni Mirosława Ciołaka. Rozstrzygnięto konkurs kulinarny na potrawę z gęsiny. Najsmaczniejszą okazała się być gęś przyrządzona przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzcięcicach. Zainteresowanie publiczności wzbudzał również pokaz darcia pierza gęsiego.

W Tokarni pojawili się także pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, którzy prowadzili wśród chętnych bezpłatne badania i konsultacje w zakresie diagnozowania otyłości i chorób metabolicznych, konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego, samobadanie piersi, przedstawiali zagadnienia z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy, wykonywali bezpłatną cytologię.

Urząd Marszałkowski fot. Muzeum Wsi Kieleckiej

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media