Obserwuj nas na

Kielce

Rozpoczyna się duża inwestycja drogowa. Będą utrudnienia dla kierowców

Dodano

Od soboty, 16 października br. planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w obszarze ul. Domaszowskiej. Ma to związek z rozpoczęciem inwestycji pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego poprzez rozbudowę ul. Domaszowskiej i ul. Żniwnej w Kielcach wraz z rozbudową skrzyżowania Al. Tysiąclecia PP z Al. Solidarności”.

O planowanych zmianach w organizacji ruchu poinformował Miejski Zarząd Dróg:

Na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską/Górną.

Na ul. Domaszowskiej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Wiejską/Górną do skrzyżowania z ul. Poleską/Żniwną.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywał się będzie ulicami Poleską – Leszczyńską.

Z ul. Domaszowskiej obowiązywał będzie zakaz wjazdu w ul. Górną, Zbożową i Wiejską (zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców, dojazdu do firm oraz służb miejskich). Objazd do ul. Górnej i Zbożowej zostanie poprowadzony ulicami: Domaszowską – Żniwną – Taylora. Dojazd do ul. Wiejskiej odbywał się będzie poprzez ul. Leszczyńską.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.

Wykonawcą inwestycji pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego poprzez rozbudowę ul. Domaszowskiej i ul. Żniwnej w Kielcach wraz z rozbudową skrzyżowania Al. Tysiąclecia PP z Al. Solidarności” jest firma Trakt S.A.

Przedsięwzięcie zakłada powstanie skrzyżowania z tzw. wyspą centralną pośrodku, podobnie jak to ma miejsce m.in. u zbiegu Solidarności, Alei IX Wieków Kielc i Sandomierskiej. Ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna. W ramach tego samego zadania wyremontowane zostaną także ulice Domaszowska i Żniwna oraz skrzyżowania z ulicami Górną i Poleską. W obu tych przypadkach zaplanowano ronda.

Całość ma kosztować 22 mln 830 tys. zł. Inwestycja jest realizowana w ramach 9 zadaniowego projektu: Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach, współfinansowanego środkami z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media