Obserwuj nas na

Kielce

Samochodowy protest kobiet “rozbity” przez policję

Dodano

W poniedziałek w Kielcach odbył się kolejny protest organizowany przez działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Choć odbył się to w tym przypadku duże słowo. Zaplanowany wspólny przejazd w kolumnie zakończył się, zanim tak na prawdę na dobre się rozpoczął.

– Czemu protestujemy? Najogólniej : nie zgadzamy się na to, żeby Kaczyński z Ziobro robili z naszego kraju swoją prywatną kloakę! Chcemy być w Unii, chcemy godnie żyć i pracować, mamy dość pieprzonych złodziei z rządu i niech się odpierd….od kobiet. Krótko i na temat – pisała przed rozpoczęciem kolejnego protestu organizatorka, Małgorzata Marenin.

Osoby chętne do udziału w manifestacji spotkały się przed godziną 17, na parkingu przy Pasażu Świętokrzyskim. Kilkanaście aut sformowało szyk i ruszyło na kieleckie ulice.

– Jedziemy wszyscy razem jedną kolumną, nie rozdzielamy się na światłach – namawiała Marenin.

Już jednak za pierwszym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną koordynatorka protestu została zatrzymana przez policję… właśnie za przejazd na czerwonym świetle. Jak informuje dziennik Echo Dnia funkcjonariusze podchodzili następnie do pozostałych kierowców i upominali ich, by jechali dalej, ponieważ tamują ruch.

– Ja myślę, że oni tylko czekali aż to się zacznie i wiedzieli, że będą nas zatrzymywać. Chodziło o przejechanie na czerwonym świetle. W ten sposób rozproszyli nasz protest. Wiem, że kilka osób pojechało dalej, część z nich również otrzymała mandat. Ukaranych zostało około 5 kierowców – tłumaczy Marenin na łamach Echa Dnia.

Chwilę później uczestnicy manifestacji pojawili się na stacji paliw na ul. Żytniej, gdzie w ramach protestu tankowali paliwo za 12 gr.

Dajemy na pisowski Orlen na Żytniej! Wszyscy tankuja po 12 groszy.

Opublikowany przez Małgorzatę Dianą Marenin Poniedziałek, 23 listopada 2020

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media