Obserwuj nas na

Kielce

Sejmik zgodził się na podwyżkę dla marszałka

Dodano

Sejmik województwa świętokrzyskiego przegłosował podwyżkę pensji dla marszałka Andrzeja Bętkowskiego. Projekt uchwały poparło 14 radnych, zaś 15 wstrzymało się od głosu.

Marszałek województwa świętokrzyskiego będzie zarabiał nieznacznie ponad 20 tysięcy złotych brutto podstawy. Jak przekonywali inicjatorzy uchwały, dotychczasowa pensja (ok. 11,5 tys. zł brutto) nie mieściła się w przedziale zapisanym w nowej ustawie. Dziś jest to pomiędzy 15 464,80 zł, a 20 041,50 zł brutto.

Wśród radnych, którzy wstrzymali się od głosu byli samorządowcy z klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Proponowali oni, by zmniejszyć tę kwotę do 17 tys. zł.

– Idziecie państwo po maksimum. Jestem za tym, żeby podwyższyć wynagrodzenie marszałka, ale nie wiem, czy w takim województwie jak nasze powinno się wychodzić z propozycją najwyższej możliwej kwoty. W wielu rankingach jesteśmy ostatni i mamy permanentne problemy, więc nie wiem, czy ta decyzja jest racjonalna – przekonywał Arkadiusz Bąk.

Innego zdania był Andrzej Pruś. Przewodniczący sejmiku i zarazem inicjator projektu uważa, że podwyżka jest optymalna.

– Ta kwota nie jest maksymalna. Mówienie dzisiaj o tym, że marszałek chce sobie dać wyższe wynagrodzenie niż dostają inni nie jest prawdą i warto spojrzeć na twarde dane. Wówczas zapytajcie państwo, czy na tym tle tak bardzo „wypasione” jest to co proponujemy dla marszałka – mówi Pruś.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media