Obserwuj nas na

Kielce

Seryjny włamywacz zatrzymany

Dodano

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali w czwartek 28-letniego mieszkańca miasta. Śledczy ustalili, że kielczanin okradał sklepy jednej z sieci na terenie 3 województw.

Do kieleckich policjantów od jakiegoś czasu zaczęły napływać informacje, o rabusiu grasującym w sklepach jednej ze znanych sieci. Za każdym razem sprawca kradł papierosy różnych marek. Na terenie Kielc funkcjonariusze odnotowali 3 podobne zdarzenia, do których jak wynika z ustaleń doszło pomiędzy 22 października a 14 listopada. Całość połączyli śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy niemal od razu domyślili się, kto może być odpowiedzialny za te kradzieże. Policjanci przypomnieli sobie, że niedawno na wolność wyszedł doskonale im znany 28-latek.

Kielczanin miał na swoim koncie już zarówno kradzieże, włamania jak i rozboje, a wszystkie ślady wskazywały, że odbyte wyroki nie nauczyły go życia zgodnego z prawem. Kryminalni poszukując podejrzewanego ustalili, że najprawdopodobniej może on przebywać w jednym z domów na osiedlu Jagiellońskie. 28- latkowi stróże prawa złożyli wizytę w czwartkowy poranek. I wówczas wyszło na jaw, że odwiedzał też sklepy tej samej sieci również na terenie województwa podkarpackiego, łódzkiego a także w powiecie sandomierskim. Kielczanin trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy miejskiej ustalili, że zatrzymany rabował wyroby tytoniowe, ale nie gardził też gotówką. Jak szacują mundurowi, swoją przestępczą działalnością spowodował straty co najmniej w wysokości 15 000 złotych. Ponadto w trakcie przeszukania 28- latek miał przy sobie narkotyki. W piątek wieczorem kielecki sąd zastosował wobec zatrzymanego 2 miesiące tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem kielczaninowi grozi do 10 lat więzienia.

km / kmp

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media