Obserwuj nas na

Kielce

Siedem osób z zarzutami po śmierci prof. Rokity

Dodano

Prokuratura tłumaczy, że związane są z obraźliwymi komentarzami, które pojawiały się na forach internetowych. Znany w regionie specjalista popełnił samobójstwo w marcu 2020 roku.

Akt oskarżenia przygotowano wobec siedmiu osób. Przedstawiono im m.in. zarzut znieważania zmarłego na forum internetowym. Cztery osoby zostały już w tej sprawie przesłuchane.

– Dwie z nich przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów. Ponadto wszystkie cztery osoby złożyły wyjaśnienia – mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, w rozmowie z portalem wKielcach.info.

Pozostała trójka będzie przesłuchana w maju. Śledztwo powinno zakończyć się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

– Tak samo jak decyzje dotyczące skierowania do sądu wniosku o warunkowe umorzenie bądź też aktów oskarżenia, co do osób, którym przedstawiono lub będą przedstawione w maju zarzuty – przekonuje Prokopowicz, cytowany przez wKielcach.info.

Prof. Wojciech Rokita był od 2012 roku szefem Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wcześniej był pracownikiem Szpitala Kieleckiego przy ul. Kościuszki oraz pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego. Na koronawirusa miał zachorować w marcu 2020 roku. Do samobójstwa, wg pełnomocnika rodziny, miała doprowadzić fala hejtu w internecie.

fot. WSSZ w Kielcach

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media