Obserwuj nas na

Kielce

Skuteczny pościg za podejrzewanym o szereg przestępstw na terenie całego kraju

Dodano

Spore kłopoty czekają 32-latka, który w środowe popołudnie urządził sobie rajd ulicami Kielc. Mężczyzna, jadąc volkswagenem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, zmuszając funkcjonariuszy do pościgu. Ponadto badanie narkotestem wykazało, że najprawdopodobniej kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto policjanci wyjaśniają, czy 32-latek wszedł w posiadanie samochodu i znajdujących się w bagażniku 4 hulajnóg w sposób zgodny z prawem.

Wszystko zaczęło się w środę po godzinie 16. Do dyżurnego kieleckiej komendy miejskiej zadzwonił mężczyzna z informacją, że na terenie miasta znajduje się najprawdopodobniej przywłaszczony volkswagen golf. Funkcjonariusz przekazał informację do wszystkich podległych patroli oraz rozpoczął analizę zapisów monitoringu. W krótkim czasie volkswagen został zlokalizowany w centrum Kielc przez patrol. Stróże prawa podali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, ale mężczyzna zignorował je i rozpoczął ucieczkę ulicami śródmieścia. W tym czasie prowadzący golfa popełniał szereg wykroczeń w ruchu drogowym i powodował duże zagrożenie. Po dynamicznym pościgu, niemieckie auto zostało ostatecznie zatrzymane na ul. Ogrodowej. I wówczas na jaw zaczęły wychodzić bardzo niekorzystne dla kierującego fakty.

Będący za kierownicą 32-latek wypożyczył golfa na terenie województwa opolskiego. W bagażniku niemieckiego auta znajdowały się 4 hulajnogi elektryczne, także z wypożyczalni. Funkcjonariusze sprawdzają, czy do tych transakcji 32-latek posłużył się prawdziwymi danymi i czy nie dopuścił się poświadczenia nieprawdy przy przelewach za usługi. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pochodzący z Podlasia mężczyzna jest poszukiwany przez kilka jednostek Policji, w związku z podejrzeniem dokonania szeregu przestępstw. Kolejny kłopot wyszedł na jaw, gdy stróże prawa ujawnili zawiniątko z suszem roślinnym, wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana. Również wyniku badania na narkoteście 32-latek może żałować. Tu okazało się, że kierował golfem będąc najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustalają teraz szczegółowo, do jakich przestępstw na terenie kraju mógł dopuścić się zatrzymany 32-latek. Niewykluczone, że pokrzywdzonych jego zachowaniem może być kilkanaście osób. Sprawa ma charakter rozwojowy, a o losie zatrzymanego mężczyzny wkrótce zdecyduje sąd.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.