Obserwuj nas na

Kielce

Święto sportów plażowych po raz drugi w Kielcach (zdjęcia, wideo)

Dodano

Święto sportów plażowych po raz drugi w Kielcach. Już w najbliższy piątek w stolicy województwa świętokrzyskiego rusza RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych. Tym razem odbędzie się nie na Rynku, a na terenie malowniczego Parku Kadzielnia przy Amfiteatrze i potrwa trzy dni. Ambasadorami imprezy są Paweł Zagumny oraz Aleksandra Adamska.

Szczegółowy program imprezy przedstawiono we wtorek podczas konferencji prasowej na Kadzielni. Uczestniczyli w niej Bogdan Wenta prezydent Kielc, Marcin Różycki zastępca prezydenta Kielc, Sławomir Stachura dyrektor Kancelarii Prezydenta, Piotr Głogowski organizator RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych oraz Paweł Papaj dyrektor marketingu VIVE.

– W ubiegłym roku debiutowaliśmy i uzyskaliśmy bardzo dobre opinie uczestników i publiczności, było to na Rynku i w tym kierunku szły przygotowania, myśleliśmy nawet o współpracy z gminami z obszaru KOF. Niestety pandemia spowodowała, że te plany musieliśmy zmienić i wybrać nową lokalizację. Wybraliśmy Kadzielnię ze względu na duża przestrzeń i tego, aby osoby uczestniczące w festiwalu mogły zachować bezpieczne odległości. Nie będzie trybun tylko swego rodzaju loże, miejsca do siedzenia, aby z jednej strony była widoczność, a z drugiej możliwe było zachowanie bezpiecznych odległości – powiedział Bogdan Wenta prezydent Kielc.

– Bardzo prosimy wszystkich o rozwagę i zdrowy rozsadek podczas wszystkich imprez również tej. Prosimy pamiętać o myciu rąk, zachowaniu odstępów i dbaniu o wspólne bezpieczeństwo – dodał Marcin Różycki zastępca prezydenta Kielc.

Rozpoczęła się już budowa piaszczystego boiska, które od piątku będzie arena sportowych zmagań.

– Mamy 600 ton kwarcowego piasku, a arena będzie o rozmiarach 46m/25m – poinformował Piotr Głogowski organizator RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych.

Turniej rozpocznie się w piątek wieczorem od Turnieju Narodów w Tenisie Plażowym kobiet. Na placu gry zobaczymy m.in. mistrzynię świata – Aleksandrę Adamską.

– Zmieniliśmy godzinę rozpoczęcia rozgrywek, chcemy zacząć o godzinie 20.00 w piątek od Turnieju Narodów Tenisie Plażowym. Wystąpią m.in. mistrzyni świata – Aleksandra Adamska, reprezentacja Portugalii kobiet i mężczyzn. Turniej będzie trwać około godziny w różnych konfiguracjach Piotr Głogowski organizator RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych.

Sobota upłynie pod znakiem finałów Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym. Na zakończenie dnia – Nocny Mecz Gwiazd w siatkówkę plażową mężczyzn.

Fitem tegorocznego festiwalu będzie pokazowy mecz w piłkę ręczną plażową drużyny Łomża VIVE Kielce. To wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o 21:30 i będzie prawdziwą gratką dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko.

– Nasz zespół jako Łomża Vive Kielce wystąpił po raz pierwszy przed kibicami w Kielcach, może nie będzie ich tu dużo ze względów bezpieczeństwa, natomiast cieszymy się, że takie imprezy są w naszym mieście i że możemy być ich częścią – powiedział Paweł Papaj dyrektor marketingu VIVE.

– Zapraszamy wszystkich kielczan i oczywiście gości spoza miasta, aby mogli spędzić ciekawie czas od piątku do niedzieli, zobaczyć ciekawą rywalizację sportowców z różnych dyscyplin w międzynarodowym wydaniu – podkreślił Bogdan Wenta prezydent Kielc.

PROGRAM:

Piątek – 21.08.2020 r. początek godzina 20:00

Turniej Narodów w Tenisie Plażowym w kategorii kobiet z udziałem: Aleksandry Adamskiej – Mistrzyni Świata w tenisie plażowym oraz Ambasadora MFSP.

Wręczenie nagród i pucharów przez przedstawicieli Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów.

Sobota – 22.08.2020 r. 09:00-21:00

09:00-21:00 Finały Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym, kategoria debel kobiet.

09:00-21:00 Finały Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym, kategoria debel mężczyzn.

19:15 Mecz o III miejsce kobiet i mężczyzn.

20:00 Mecz o I miejsce kobiet i mężczyzn.

21:00 Wręczenie nagród i pucharów przez przedstawicieli Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów.

21:15-23:00 Nocny Mecz Gwiazd w siatkówkę plażową mężczyzn między najbardziej utytułowanymi parami w rankingu. Wśród nich Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak – tegoroczni krajowi liderzy, zwycięzcy malezyjskiego “World Tour”, zdobywcy Pucharu Polski Plaży Open 2018

Wręczenie nagród i pucharów przez przedstawicieli Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów.

Niedziela – 23.08.2020 r.

09:00-19:30 Finały Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym, kategoria singiel kobiet.

09:00-19:30 Finały Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym, kategoria singiel mężczyzn.

09:00-19:30 Finały Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym, kategoria mixt.

18:00 Mecz o III miejsce kobiet i mężczyzn.

18:45 Mecz o I miejsce kobiet i mężczyzn.

19:30-20:00 Wręczenie nagród i pucharów przez przedstawicieli Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów.

20:00-21:30 Przygotowania do meczu pokazowego.

21:30-22:30 “MECZ GWIAZD” – Nocny Pokazowy Mecz w Piłkę Ręczną Plażową Łomża VIVE Kielce.

Wręczenie nagród i pucharów przez przedstawicieli Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.