Obserwuj nas na

Jędrzejów

Szkolenie rotacyjne świętokrzyskich terytorialsów (zdjęcia)

Dodano

Terytorialsi z kompanii dowodzenia oraz kompanii logistycznej 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w miniony weekend odbyli szkolenie w trybie rotacyjnym. Stałym rejonami odpowiedzialności, w których realizowali szkolenie było miasto Kielce i Jędrzejów.

Szkolenie rotacyjne żołnierzy z kompanii dowodzenia oraz kompani logistycznej 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyło się w dniach 3-4.02.2024 r. Terytorialsi z k dow pierwszy dzień szkolenia spędzili na strzelnicy w Jędrzejowie gdzie zrealizowali strzelanie wartownicze przygotowujące do służby na granicy. Natomiast kolejny dzień poświęcili na manualnym doskonaleniu posługiwania się karabinkiem MSBS Grot według nowego programu strzelań. Żołnierze z k log również doskonalili manualną pracę na karabinkach podczas sobotniego szkolenia na kieleckiej „Bukówce”. Natomiast w niedzielę „logistycy” doskonalili walkę wręcz podczas już cyklicznego szkolenia. Terytorialsi już po raz kolejny korzystali z gościnności Kieleckiej Akademii Muay Thai, której instruktorem jest żołnierz 10 ŚBOT.

Terytorialność jest wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych. Ma dla nas wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. W WOT rozumiemy to jako przynależność do społeczności i regionu, z którego się wywodzimy, który znamy „jak własną kieszeń – podkreśla ppor. Daniel Woś oficer prasowy 10 ŚBOT.

Prowadzenie dwudniowych szkoleń rotacyjnych poza terenami wojskowymi jest już w Wojskach Obrony Terytorialnej normą, a nie wyjątkiem. Zajęcia prowadzone poza terenami wojskowych placów ćwiczeń cechuje większy realizm. Dzięki nim żołnierze mogą lepiej poznać teren, za którego obronę i ochronę odpowiadają. Ważne jest również praktyczne zaznaczenie obecności żołnierzy OT w Stałym Rejonie Odpowiedzialności i kontakt z miejscową ludnością.

Terytorialność dla żołnierzy WOT oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się misja formacji: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Żołnierze formacji mają świadomość tego, że w ten sposób wnoszą wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości Polski.

Źródło: 10ŚBOT

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media