Obserwuj nas na

Kielce

Szpital tymczasowy w Targach Kielce …nie zostanie uruchomiony

Dodano

W piątek, 20 listopada wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz na konferencji prasowej zapowiedział, że szpital tymczasowy w Targach Kielce będzie gotowy do 27 listopada. Jednak nie zostanie uruchomiony od razu po zakończeniu budowy.

Jak poinformował wojewoda świętokrzyskie taką decyzję podjęto w piątek przed konferencją w trakcie spotkania zespołu zarządzania kryzysowego w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

– W tym momencie nie ma takiej potrzeby. Mamy 12 placówek przeznaczonych dla chorych na COVID-19 w całości lub w części. W sumie daje to około 1600 łóżek. Z danych na dziś wynika, że zajętych jest 945 łóżek. Więc rezerwa jeszcze jest – informuje Zbigniew Koniusz.

Wojewoda dodał również, że do struktury szpitali covidowych od 23 listopada włączony zostanie Szpital Krystyna w Busku-Zdroju w którym będzie 60 miejsc dla chorych, natomiast kolejne 150 łóżek już wkrótce zostanie znajdzie się w budowanym szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy ulicy Wojska Polskiego. Jak informuje Zbigniew Koniusz placówka ma być gotowa na przełomie grudnie i stycznia 2021 roku.

– To oznacza, że będziemy dysponowali blisko 2000 łóżek plus te 300 w szpitalu tymczasowym w Targach Kielce – mówi wojewoda.

Na konferencji poinformowano również o kosztach jakie niesie za sobą uruchomienie szpitala na Targach Kielce. Jedno łóżko w gotowości ma kosztować ponad 822 zł za dobę, natomiast łóżko zajęte przez pacjenta to koszt 1236 zł / doba.

Miejsce dla pacjentów którzy wymagają respiratora wynosi 3773 zł. / doba za łóżko w gotowości, łóżko z pacjentem 4321 zł. za dobę. Pieniądze zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia.

echo dnia / uw / wł.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.