Obserwuj nas na

Kielce

Trwa zbiórka darów dla pacjentów chorych na COVID-19 (zdjęcia)

Dodano

Wciąż potrzebna jest pomoc dla chorych na COVID-19, przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Do Domu Środowisk Twórczych przy ulicy Zamkowej nadal można przynosić dary dla pacjentów – zachęcają organizatorzy.

– Tych ludzi chorych na COVID nie można odwiedzać, a nawet jeżeli można byłoby im coś dostarczyć, to bardzo często jest tak, że ich najbliżsi często są na przykład na kwarantannie. Dlatego powstał nasz pomysł, żeby pacjentom dostarczać do szpitala jakieś rzecz, ponieważ często trafiają tam prosto od lekarza i już nie mogą wrócić do domu po podstawowe rzeczy – tłumaczy Jarosław Bukowski kielecki radny.

Zbiórkę zainicjowała grupa kieleckich radnych: Jarosław Bukowski, Anna Kibortt, Joanna Litwin i Marcin Chłodnicki w porozumieniu z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Od listopada ubiegłego roku, głównym sztabem akcji jest Pałacyk Tomasza Zielińskiego, gdzie można dostarczać niezbędne produkty. Potrzebne są: woda, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon, papier toaletowy, podpaski, chusteczki higieniczne i nawilżane. Mogą być również czasopisma czy krzyżówki.

– Najbardziej cieszy to, że te rzeczy są rzeczywiście potrzebne. Jak rozmawiamy z obsługą Kliniki Chorób Zakaźnych to tam wszystkie pielęgniarki, które pomagają pacjentom, są zachwycone, że mają takie rzeczy, które my im dostarczamy. Bo to jest potrzebne – dodaje Jarosław Bukowski.

Do Kliniki Chorób Zakaźnych wyjechało już prawie 10 transportów darów, teraz magazyn jest pusty. Organizatorzy zbiórki nadal liczą na wsparcie ludzi o otwartych sercach.

– Apelujemy do państwa, bo jeszcze cały czas choroba nie odpuszcza, mimo rozpoczęcia szczepień, jeszcze to na pewno jakiś czas potrwa – niestety. Prosimy nadal przynosić te dary do Pałacyku Zielińskiego. Czekamy – apeluje Jarosław Bukowski kielecki radny.

Dom Środowisk Twórczych przy ulicy Zamkowej 5 otwarty jest dla darczyńców codziennie od 9.00 do 19.00. Każdy może pomóc, wystarczy mały gest.

Urząd Miasta Kielce

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media