Obserwuj nas na

Kielce

Uratowany chłopczyk wraz z rodzicami odwiedził policjantów (zdjęcia)

Dodano

Miłą niespodziankę kieleckim policjantom sprawił wczoraj 3- letni Maciuś. Chłopczyk i jego rodzina odwiedzili Komendę Miejską Policji w Kielcach, gdzie spotkali się z grupą funkcjonariuszy, którzy w grudniu 2018 roku robili wszystko co mogli, by zdążył przyjść na świat. Pilotaż zakończył się sukcesem. Maciuś jest zdrowym i radosnym dzieckiem, ku uciesze nie tylko swojej rodziny, ale także wszystkich kieleckich policjantów.

„Prawdopodobnie tylko dzięki odpowiedniej postawie 29-letniego mężczyzny oraz doświadczeniu i opanowaniu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach we wtorek przyszedł na świat kolejny człowiek. Mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego, wiedząc że ciąża jego żony jest zagrożona skontaktował się z dyżurnym kieleckiej komendy i poprosił o pomoc. Rzeczowa i opanowana rozmowa policjanta oraz przyszłego ojca sprawiły, że patrole szybko odnalazły osobowego opla. Dzięki temu niedługo potem na świat przyszedł chłopczyk.” – tak zaczynał się komunikat, opisujący wydarzenia z 4 grudnia 2018 roku. Historia ta wówczas poruszyła wielu mieszkańców naszego regionu, policjantów, a także dziennikarzy.

Mimo, że od tych wydarzeń minęły blisko 3 lata, pani Monika i pan Damian nadal pamiętają o pomocy, jaką otrzymali od kieleckich policjantów. Dlatego wczoraj, wspólnie ze swoimi dziećmi odwiedzili jednostkę. W tym krótkim, ale bardzo wzruszającym momencie oprócz szczęśliwej rodziny wzięli udział także policjanci, którzy radiowozami wykonali pilotaż oraz dyżurny, który prowadząc stałą rozmowę z panem Damianem, zorganizował pomoc dla rodzącej pani Moniki. Maciuś i jego szczęśliwi rodzice wyrazili wdzięczność wszystkim kieleckim policjantom, jeszcze raz podkreślając, że to właśnie dzięki wsparciu, jakie otrzymali od mundurowych wszystko dobrze się skończyło. Za tak miłe słowa serdecznie podziękował Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach nadkom. Dariusz Kuroś.

Następnie Maciuś i jego rodzina zwiedzili siedzibę kieleckich stróżów prawa. Uśmiechnięty chłopczyk mógł także przez chwilę towarzyszyć w służbie dyżurnemu jednostki. Temu samemu dyżurnemu, który blisko 3 lata temu zrobił wszystko, by przebieg tamtych zdarzeń miał szczęśliwe zakończenie.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media