Obserwuj nas na

Kielce

Uroczyste zdanie stanowiska przez Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach (zdjęcia)

Dodano

Dziś w Sali Narad im. Wacława Gocławskiego odbyło się uroczyste zdanie stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach. Zbiórka odbyła się z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Pawła Dzierżaka oraz zaproszonych gości. Ze sztandarem kieleckiej komendy pożegnał się podinsp. dr Piotr Zalewski, który od 1 lipca 2020 roku będzie pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach nadinsp. Pawłowi Dzierżakowi. Następnie do Sali Narad im. Wacława Gocławskiego został wprowadzony sztandar Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Odchodzący komendant podinsp. dr Piotr Zalewski pożegnał się ze sztandarem i złożył meldunek o zdaniu stanowiska.

Nadinspektor Paweł Dzierżak w swoim wystąpieniu podkreślił, że awans dla dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach to duże wyróżnienie dla całego garnizonu świętokrzyskiego. Pan Generał przyznał, że profesjonalizm, wiedza i ogromne zaangażowanie podinsp. Zalewskiego w sprawy bezpieczeństwa przyczyniły się do powierzenia obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Podziękowania, życzenia i gratulacje awansu złożyli także Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, wicestarosta kielecki Tomasz Pleban i Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Ryszard Skrzątek.

Jako ostatni głos zabrał dotychczasowy szef kieleckich stróżów prawa, który podkreślił, że służba w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach była dla niego kolejnym etapem w zdobywaniu policyjnej wiedzy. Podinspektor Zalewski podziękował kadrze kierowniczej i wszystkim policjantom, a także władzom samorządowym za niezliczone ilości dobrze wypełnionych zadań, z którymi przyszło wspólnie się zmierzyć. Komendant Zalewski nie kryjąc wzruszenia powiedział, że kielecka komenda zawsze będzie obecna w jego sercu.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.