Obserwuj nas na

Kielce

VIVE wycofuje się ze sponsorowania mistrzów Polski (wideo)

Dodano

Po 18 latach, ze sponsorowania drużyny PGE VIVE Kielce wycofuje się jej tytularny sponsor. Bertus Servaas o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.

– Od 1 lipca moja firma nie jest w stanie sponsorować już K.S. VIVE. Powody są proste – epidemia. Mam nadzieję, że koronawirus minie i będziemy mogli wrócić do sponsorowania drużyny – powiedział Servaas.

Jak tłumaczy, firma w ostatnim czasie długo musiała być zamknięta. W holdingu zatrudnionych jest kilka tysięcy osób.

– Muszę brać odpowiedzialność za moją firmę. Mieliśmy zamknięte sklepy, a zatrudniamy trzy tysiące osób. Byliśmy 18 lat głównym sponsorem klubu. To była dla mnie czysta przyjemność budować ten klub niemal od podstaw. Nasze osiągnięcia były bardzo wysokie. Muszę bardzo podziękować wszystkim innym sponsorom, zawodnikom, sztabowi. Wielkie słowa uznania dla nich. Tak samo dla kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy z naszych osiągnięć – mówi sternik PGE VIVE.

Bertus Servaas pozostanie na razie prezesem klubu. Jak przekonuje, nie ma planów by przenieść go do innego miasta.

– Krążyły różne plotki, że klub będzie przeniesiony do Warszawy, do Krakowa. Nic takiego nigdy nie będzie miało miejsca. Jesteśmy kieleckim klubem i muszę te plotki jasno zdementować. Chodząc po ulicach Warszawy miałem różne myśli: uregulować zaległości, czy odpuścić. Ale ja tego klubu nie zostawię. Ten klub musi iść dalej – przekonuje.

Podczas konferencji przedstawiono również bardziej optymistyczne informacje. Przede wszystkim na kolejny sezon z drużyną mistrzów Polski pozostaje PGE. Prowadzone są również rozmowy z dwoma podmiotami, które miałyby zastąpić VIVE w nazwie klubu. Nie obędzie się jednak bez wsparcia fanów.

Pierwszy sposób to zakup karnetu VIP za 5 tys. zł. Drugi to wsparcie poprzez platformę internetową zrzutka.pl/kielcehandball. Obecnie do zamknięcia budżetu brakuje ok. 2,5 mln zł.

– Mamy dwa rozwiązania – pożegnać dwóch, trzech zawodników i dalej grać o mistrzostwo Polski, albo postarać się zachować tę drużynę i dalej grać o Final Four – mówi Bertus Servaas.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.