Obserwuj nas na

Kielce

Weekend pozytywnych emocji. Kopciuszek zatańczył na Rynku

Dodano

Pogoda dopisała, wiele osób wyruszyło też w miasto. Podczas Weekendu Pozytywnych Emocji można za darmo lub za symboliczną złotówkę zwiedzać instytucje kultury.

W sobotę można było też obejrzeć przepiękny, barwny przemarsz tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca w kostiumach ze spektaklu ,,Kopciuszek”. Szli z siedziby KTT, ulicą Henryka Sienkiewicza, aż do Rynku.

– Bardzo nam się podoba, dziewczynki są zadowolone, bo są księżniczki, a one uwielbiają takie suknie. Bardzo fajna zabawa. Po takim czasie siedzenia w domu wyjście naprawdę jest super – zaznaczyła Małgorzata Kaleta, która korowód oglądała z mężem i córeczkami.

Przed ratuszem tancerze KTT zaprezentowali Flash mob i zaprosili mieszkańców do wspólnego tańca. Premiera “Kopciuszka” odbędzie się 28 sierpnia na dużej scenie KTT.

Weekend pozytywnych emocji #KielceIsReady, to mnóstwo atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje kulturalne i sportowe, a także wielu partnerów akcji w Kielcach i w regionie świętokrzyskim.

– Każdy znajdzie coś dla siebie ciekawego w wielu miejscach związanych czy z kulturą, czy z gastronomią, czy z pięknymi miejscami, gdzie można posiedzieć i odpocząć. Jesteśmy mieszkańcami pięknego miasta, zasługujemy na to, żeby nas często odwiedzano – podkreśla prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

– Specjalnie przez 3 dni przygotowaliśmy moc atrakcji dla rodzin z dziećmi, dla osób dorosłych, dla młodzieży. Wczoraj rozpoczęliśmy Kinem rowerowym, do którego przyjechało blisko 100 osób. Dziś wieczorem koncert muzyki francuskiej i duet gitarowy. Praktycznie cały dzień można tutaj spędzić. Zapraszam serdecznie – relacjonuje Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

W dolnym holu KCK powstała na przykład duża strefa dla dzieci. – Przede wszystkim zapraszamy naszych najmłodszych czytelników, by wspólnie z nami przygotowali zakładki, okładki i ilustracje do książek. Dziś także promocja z cyklu „Maluj z kulturą”

– „Kiełek” odwiedza ciekawe miejsca w Kielcach. Każdy, kto przyjdzie do nas otrzyma upominek. Można również sobie zrobić zdjęcie w specjalnie przygotowanych aranżacjach z książek – informuje Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Kielczanie i goście wybrali się też na zwiedzanie, m.in. Wzgórza Zamkowego, Pałacu Biskupów Krakowskich czy Ogrodu Włoskiego.

– Bardzo nam się podoba. Tereny są przepiękne, dużo zieleni, widać duże zaangażowanie lokalnych władz, aby ta infrastruktura była coraz piękniejsza. Już planujemy powrót w sierpniu – opowiadali Anna i Sławomir Basiuk z województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Kielce. Współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. We wszystkich obiektach przestrzegane są zasady obowiązującego reżimu sanitarno-epidemicznego.

– Mnóstwo się dzieje, pomimo tego reżimu można wiele rzeczy dzisiaj robić. Pogoda absolutnie sprzyja wyjściom szczególnie po dwóch miesiącach siedzenia w domu. Zapraszamy wszystkich serdecznie, na pewno państwo nie pożałują – mówi Grzegorz Sowiński zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Lista Partnerów, a na ich stronach oferta na Weekend Pozytywnych Emocji.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.