Obserwuj nas na

Kielce

Wesele medyków pod Kielcami zakończyło się pozytywnymi testami na COVID-19

Dodano

Młoda para medyków, ona pielęgniarka i on ratownik medyczny. Na ślub i wesele zaprosili znajomych z pracy. Po imprezie niemal u wszystkich wykryto zakażenie koronawirusem informuje Portal wp.pl.

Państwo młodzi swoje wesele zorganizowali pod Kielcami. Nowożeńcy są pracownikami ochrony zdrowia. Panna młoda jest pielęgniarką w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała w Czerwonym dworze, a pan młody ratownikiem medycznym w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Młodzi zaprosili na wesel kolegów z pracy. Tylko u jednej z tych osób nie wykryto koronawirusa. Pozytywne testy otrzymały trzy z czterech koleżanek z pracy pielęgniarki i wszystkich pięciu współpracowników ratownika. W sumie zakażenie stwierdzono u dziewięciu osób, w tym u nowożeńców.

Wesele odbyło się 6 czerwca pod Kielcami, a pierwszy pacjent zgłosił się 11 czerwca z powodu pogorszenia stanu zdrowia.

W tej chwili 41 gości weselnych przebywa na kwarantannie. Spośród dziewięciu weselników, u których stwierdzono obecność koronawirusa, czwórka trafiła do szpitala.

Jak podaje TVN24 W szpitalu, w którym pracuje pielęgniarka przeprowadzono testy u 75 członków personelu i 31 pacjentów. Do tej pory na szczęście żaden z nich nie dał wyniku pozytywnego, testy powtórzono jednak w piątek.

tvn24.pl / wp.pl / wł.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media