Obserwuj nas na

Kielce

“Weź parasolkę, otwórz w c****u, leć na ulicę”. Szokujące słowa wicedyrektor jednej z kieleckich szkół

Dodano

“Weź parasolkę, otwórz w c****u, leć na ulicę”. Do Internetu trafił screen z prywatne rozmowy Wicedyrektor jednej z kieleckich szkół z inną kobietą na temat protestów w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W wiadomości na messengerze Anita Hakowska skrytykowała zdjęcie z popularną w ostatnich dniach na Facebooku błyskawicą symbolizującą protest. Zaatakowana kobieta narysowała ten symbol na ręce.

Widocznie w publicznym komentarzu jednak nie wypada, wicedyrektor Anita Hakowska (Zespół Szkół nr 3 w Kielcach) zdecydowała się więc na wiadomość prywatną do kobiety popierającej protest. 

-Prąd cię poraził? – zapytała wicedyrektor. Odpowiedź (Głupota mnie poraziła) chyba nie wystarczyła bo Anita Hakowska dopytywała dalej. 

Ale żyjesz? Za małe napięcie? 

W odpowiedzi internautka napisała: Cudza głupota mnie nie zabije. To zostało skwitowane przez wicedyrektor krótkim “Szkoda”

Boli cię to?  – i w odpowiedzi na to pytanie pani wicedyrektor już w pełni dała upust emocjom pisząc:

“Świetnie się czuję. Weź parasolkę, otwórz w c****u, leć na ulicę”.

Screeny z prywatnej rozmowy udostępniło na Facebooku m.in. Stowarzyszenie Przyjazne Kielce. 

Rozumiejąc emocje – absolutnie nie pochwalamy takiego poziomu debaty publicznej, szczególnie ze strony osób, które powinny być wzorcem dla młodzieży.

Najwyraźniej wicedyrektor kieleckiej szkoły już mniej rozmowna jest “w realu”, bo odmówiła komentowania sprawy kieleckiemu Echu Dnia.

-W poniedziałek, 26 października Anita Hakowska nie była jeszcze gotowa, żeby skomentować całą sytuację, ale obiecała, że na pewno to zrobi – czytamy w artykule.

Sprawę ma wyjaśniać dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Iwona Kijewska, która w niedzielę miała odbyć “długąa rozmowę z panią wicedyrektor na temat tego, co się stało”. W poniedziałek wicedyrektor ma przedstawić wyjaśnienia na piśmie. Dyrektor ZS nr 3 prosi o powstrzymanie się od wulgarnych komentarzy i obelg kierowanych do Anity Hakowskiej bo, jak czytamy, “jest przerażona falą hejtu”.

-Uważam, że pani wicedyrektor także ma prawo do obrony. Nie ferujmy od razu wyroków – powiedziała Echu Dnia Iwona Kijewska.

Na wyjaśnienia czeka też wiceprezydent Kielc, Marcin Różycki. 

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media