Obserwuj nas na

Kielce

Wieczorny pościg za pijanym kierowcą (wideo)

Dodano

Ponad 2 promile alkoholu miał kierujący volkswagena, który wczoraj wieczorem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Pościg zaczął się w Domaszowicach, gdzie do kontroli chcieli zatrzymać go policjanci grupy Speed, a zakończył się na ulicy Prostej w Kielcach.

W piątek wieczorem, po godzinie 18.00 na jednym ze skrzyżowania w Domaszowicach, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem z wideo rejestratorem zauważyli kierującego volkswagenem, który wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. W związku z wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jednak kierowca mimo podania świetlnych i dźwiękowych sygnałów do zatrzymania zignorował je i zaczął uciekać. O sytuacji policjanci poinformowali dyżurnego i podjęli pościg za kierującym. Mimo używania sygnalizacji nie pozostawiającej wątpliwości, że kierowca ma do czynienia z policjantami, mężczyzna nadal nie zatrzymywał się uciekając. Pościg zakończył się po kilkunastu minutach już w Kielcach na ul. Prostej.

Kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. W odrębnym postępowaniu odpowie za popełnione podczas ucieczki wykroczenia.

KWP w Kielcach

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media