Obserwuj nas na

Kielce

Wielka inwestycja w Kielcach. Setki nowych miejsc pracy

Dodano

To już pewne. W Kielcach powstanie fabryka czołowego producenta felg aluminiowych na świecie, włoskiej firmy Cromodora Wheels. Właśnie zakończył się przetarg zorganizowany przez kielecką Elektrociepłownię, w wyniku którego nasi włoscy partnerzy zostaną właścicielami ponad 10-hektarowej nieruchomości przy ul. Olszewskiego.

Kielecki zakład będzie trzecią fabryką tej firmy na świecie – po włoskiej, położonej między Mediolanem a Weroną i czeskiej w Ostravie. Cromodora Wheels zainwestuje w Kielcach blisko 100 mln euro.
Będzie to więc największa, powstająca od podstaw, zagraniczna inwestycja produkcyjna w historii naszego miasta, a myślę, że też jedna z większych w Polsce w ostatnim, trudnym czasie.

Zatrudnienie w kieleckim zakładzie znajdzie pomiędzy 300 a 400 osób, a kolejne pół tysiąca miejsc pracy pojawi się w przedsiębiorstwach kooperujących. Co ważne, polska spółka firmy Cromodora Wheels będzie miała siedzibę w Kielcach. Budowa fabryki rozpocznie się w przyszłym roku. Produkcja ruszy w 2022 r.

– Przed nami jednak nowe wyzwania. Musimy jako miasto sprostać zapewnieniu wykwalifikowanej kadry przyszłej fabryki i wspierać naszych włoskich partnerów w procedurach administracyjnych związanych z budową tej wielkości zakładu. Inwestor pozostaje w kontakcie z Politechniką Świętokrzyską. Do jego dyspozycji jest też nasze miejskie Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik. – informuje prezydent Kielce Bogdan Wenta i dodaje – Dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja stała się początkiem nowego rozdziału w historii gospodarczej Kielc. Pragnę, nawiązując do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, aby nasze miasto stało się centrum nowoczesnego przemysłu na miarę XXI wieku. – informuje prezydent Kielce Bogdan Wenta.

Dzisiejsza decyzja inwestora to efekt kilkunastomiesięcznej pracy wielu osób, firm i instytucji.

Na zdjęciach widzimy fabrykę firmy Cromodora Wheels w Czechach.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.