Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Włącz się w pomoc potrzebującym. Bazarek Charytatywny już działa

Dodano

Bazarek charytatywny to nowo powstała akcja mająca na celu – co podkreślają inicjatorzy – uruchomienie pozytywnej energii wśród ludzi do przekazania dobra dalej.

Pandemia swoje piętno odcisnęła na wszystkim, szczególnie na ochronie zdrowia. Zamknięte szpitale, ograniczona możliwość diagnostyki i długa kolejka chorych sprawiły, że działania charytatywne są potrzebne jak nigdy dotąd.

– W poprzednich latach obserwowaliśmy wzrost tworzenia różnych wydarzeń, które łączone były z akcjami charytatywnymi – mówi Patryk Kluczyk, inicjator akcji.

Przy obecnych obostrzeniach, działalność taka jest jednak niemożliwa.

– Obserwujemy teraz, że wszystko przenosi się do sieci: praca, wydarzenia kulturalne, spotkania. Więc i my postanowiliśmy przenieść akcje do sieci. Tak powstał Bazarek Charytatywny. Jest to grupa założona na Facebooku, która polega na licytacjach rzeczy na wybrany cel charytatywny.

Bazarek charytatywny skierowany jest do wszystkich, choć najmilej widziane są aukcje tak zwanych rzeczy homemade.

– Oczywiście wszyscy mogą wystawiać jak i licytować przedmioty. 100% wylicytowanych kwot trafia na wybrany cel charytatywny. Co miesiąc wybierany jest nowy cel.

W styczniu bazarek zbiera na półtorarocznego Alexa, który mierzy się z zespołem Downa i wadą serca AVSD. Bazarek można znaleźć pod TYM adresem.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media