Obserwuj nas na

Kielce

Władza Krzysztofa Lipca w regionie zagrożona?

Dodano

Wyborczy wynik Prawa i Sprawiedliwości skłania do reorganizacji wewnętrznych struktur partii. Ta najwyraźniej już się rozpoczęła i sięga lokalnych działaczy.

Wyborcze porażki mogą być bolesne, o czym właśnie przekonuje się Prawo i Sprawiedliwość. Quasi wygrana w wyborach parlamentarnych daje się we znaki działaczom PiS podczas pierwszych posiedzeń sejmu.

Pierwsze zmiany już zostały wprowadzone. Rezygnację złożył sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski, z kolei szefem klubu PiS został Mariusz Błaszczak. Porządki w PiS zaczęto od góry, ale do wygranej w wyborach samorządowych działaczy Zjednoczonej Prawicy mogą przybliżyć jedynie sprawnie działające struktury lokalne.

Pierwsze ruchy w tej kwestii obserwujemy m.in. w naszym województwie. Obecnie partyjny zarząd nad regionem świętokrzyskim podzielony jest między Krzysztofa Lipca (Okręg nr 83 – Kielce obejmujący powiat kielecki i miasto Kielce) a Agatę Wojtyszek (Okręg nr 82 – Ostrowiec Świętokrzyski obejmujący powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki).

Przedwyborcze planowanie u szczytu władzy to jednak także planowanie zmian lokalnie, zwłaszcza w przypadku wyborów samorządowych. I te najwyraźniej są już blisko i w naszym województwie. O możliwości przejęcia władzy nad regionem mówił w programie Kwadrans Polityczny senator PiS Krzysztof Słoń. Jak wskazywał polityk, postanowiono zrezygnować z rozdrobnienia na rzecz ujednolicenia kierownictwa nad okręgiem.

– Wracamy do dużych okręgów sejmowych. Takie są plany, zobaczymy czy zostaną one zrealizowane. Z całą pewnością wiązałoby się to z desygnowaniem nowych, odpowiedzialnych pełnomocników za te struktury, które by powstały.

Senator nie odżegnuje się od objęcia kierownictwa nad regionem, wręcz przeciwnie.

– Jeżeli będzie taka wola władz naszego ugrupowania i będę brany pod uwagę, oczywiście nie odmówię wzięcia na siebie takiej odpowiedzialności.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media