Obserwuj nas na

Kielce

Włoski producent felg z decyzją środowiskową

Dodano

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy fabryki włoskiego producenta felg Cromodora Wheels. Prezydent Bogdan Wenta wydał już decyzję środowiskową dla tej inwestycji.

Fabryka w stolicy województwa świętokrzyskiego będzie trzecią na świecie, w której produkowane będą felgi aluminiowe Cromodora Wheels. Włosi posiadają już zakłady w Ghedi, między Mediolanem i Weroną oraz czeskiej Ostrawie.

Decyzja środowiskowa to kolejny etap potrzebny do rozpoczęcia inwestycji. Jak przekonują władze miasta, dokument uzyskał poparcie Urzędu Marszałkowskiego, Wód Polskich, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

– Z przedstawicielami spółki rozmawiamy na bieżąco, odbywają się cykliczne spotkania i efektem tej dobrej współpracy jest wydanie tej decyzji, która uzyskała wszystkie konieczne ustalenia z organami – mówi zastępca prezydenta Kielc, Agata Wojda, cytowana przez portal wKielcach.info.

Teraz musi minąć 14 dni do uprawomocnienia decyzji władz miasta. Jeśli w tym czasie nikt nie złoży odwołania, stanie się ona wiążąca.

Firma Cromodora Wheels 10-hektarową działkę przy ul. Olszewskiego kupiła od Elektrociepłowni Kielce jesienią ubiegłego roku. Szacuje się, że Włosi chcą zainwestować w stolicy regionu ok. 100 mln euro.

Produkcja felg ma ruszyć w 2022 roku. Zatrudnienie w fabryce znajdzie ok. 300-400 osób.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media