Obserwuj nas na

Kielce

Wniosek o referendum ws. odwołania Bogdana Wenty znów wycofany

Dodano

Podobnie jak kilka miesięcy temu, tak i teraz kieleccy radni znów wycofali wniosek o przeprowadzenie referendum ws. odwołania Bogdana Wenty. Swoją decyzję motywują trwającą pandemią, choć tajemnicą poliszynela są inne powody.

Możliwość zorganizowania referendum ws. odwołania prezydenta Bogdana Wenty daje radnym fakt, że włodarz stolicy województwa świętokrzyskiego dwukrotnie nie uzyskał wotum zaufania Rady Miasta. Po raz pierwszy wniosek o jego przeprowadzenie złożony został we wrześniu ub. roku. W styczniu rajcowie wycofali go ze względów formalnych, by “przerwać bieg”, ponieważ ustawodawca nakłada na radę obowiązek podjęcia uchwały o organizacji referendum w ciągu 4 miesięcy od złożenia wniosku.

Już wtedy inicjatorzy tłumaczyli się trwającą pandemią. Teraz jest podobnie, ponieważ znów po upływie ok. czterech miesięcy radni wycofują wniosek.

– Nie podejmujemy tych działań ze względu na pandemię, nie chcemy ryzykować. Niemniej, nasze stanowisko w tej sprawie się nie zmieniło – mówi Radiu eM Kielce Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce.

Teraz w klubie Bezpartyjni i Niezależni trwają dyskusje czy ponownie złożyć wniosek.

– Decyzji jeszcze nie ma. Ale trzeba pamiętać, że przed wakacjami czeka nas kolejna sesja w sprawie udzielenia absolutorium i wotum zaufania prezydentowi – powiedziała Gazecie Wyborczej Joanna Winiarska.

Co ważn, już w ubiegłym roku, do przeprowadzenia referendum zachęcał sam prezydent Bogdan Wenta. Włodarz miasta jest wyraźnie zmęczony ciągłymi przepychankami ze swoimi koalicjantami z czasów wyborów samorządowych.

Co jednak istotne, w kwestii organizacji referendum nie ma jednomyślności w największym klubie radnych w Radzie Miasta Kielce. Jak informuje Gazeta Wyborcza, politycy Prawa i Sprawiedliwości są podobno podzieleni w temacie wyboru kandydata na prezydenta. Na pewno nie będzie to Kamil Suchański, który miał ponoć zabiegać o poparcie Zjednoczonej Prawicy.

– My na pewno nie odpuszczamy, krytycznie oceniamy pracę prezydenta Wenty i temat prawdopodobnie wróci po wakacjach – mówi na łamach Gazety Wyborczej Joanna Winiarska.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media