Obserwuj nas na

Kielce

Wpadło 13 nietrzeźwych. Były też obywatelskie ujęcia

Dodano

Nietrzeźwi kierujący to nadal plaga na polskich drogach. Tym razem jednak o braku przyzwolenia na łamanie prawa nie było mowy. Dwoje mieszkańców powiatu kieleckiego udaremniło jazdę 2 nietrzeźwych, nie dopuszczając tym samym do kolejnych tragedii. Tylko od piątku do niedzieli na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpadło 13 takich osób.

Pierwsze obywatelskie ujęcie miało miejsce w sobotę, około godziny 18. W Rakowie 48- latek zauważył jadącego tzw. „wężykiem” motocyklistę. Mężczyzna udaremnił dalszą jazdę kierującemu skuterem, zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policjantów. Okazało się, że jadący jednośladem 39- latek miał w swoim organizmie ponad 2,8 promila. Z kolei w Chmielniku wpadł 39- letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego. Ten mężczyzna przyjechał na teren stacji benzynowej osobowym fordem. 38- letnia kobieta, która była świadkiem całej sytuacji zabrała mężczyźnie kluczyki i zadzwoniła na numer alarmowy. Gdy na miejscu zjawili się policjanci okazało się, że kierowca forda miał w swoim organizmie blisko 2,7 promila.

Za każdym razem apelujemy o przekazywanie informacji, dotyczących nietrzeźwych kierujących. Ich nieodpowiedzialność stanowi ogromne zagrożenie, często prowadzące do tragedii. Jeśli mamy możliwość bezpiecznie uniemożliwić takiemu kierowcy jazdę – zróbmy to. Jeśli nie jesteśmy w stanie zabrać kluczyków – zadzwońmy na numer alarmowy 112. Jeśli wiemy, że ktoś notorycznie jeździ po alkoholu – wyślijmy choćby anonimową wiadomość.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media