Obserwuj nas na

Kielce

Wreszcie rozstrzygną przetarg na nową siedzibę Kubusia?

Dodano

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie uda się rozstrzygnąć przetarg na adaptację budynków przy ul. Zamkowej pod potrzeby siedziby Teatru Lalki i Aktora Kubuś. Kieleccy radni zgodzili się na dołożenie brakującej kwoty. Dzięki przesunięciom w budżecie możliwe będzie realizacja kilku innych, mniejszych inwestycji.

Choć preumowę na dofinansowanie budowy nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora Kubuś Miasto Kielce podpisało jeszcze w 2016 roku, to przez cały ten czas nie udawało się rozstrzygnąć przetargu na realizację tej inwestycji. Mimo kilkukrotnych podejść, za każdym razem okazywało się, że złożone oferty przewyższają zabezpieczoną kwotę.

Czas na realizację środków z perspektywy unijnej 2014-2020 kurczył się coraz szybciej. Istniała nawet obawa, że kwota może przepaść. Tak się jednak nie stało mimo, że w ostatnim przetargu znów najniższa oferta była wyższa, niż przewidywana kwota 32,5 mln zł i to o 5 mln zł.

W czwartek kieleccy radni głosowali nad zmianami w budżecie miasta na 2021 rok. Dzięki przesunięciom środków, uda się wreszcie przeprowadzić konkurs do końca. Za zagłosowało 16 radnych, 2 było przeciw, zaś 4 wstrzymało się od głosu, a 3 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Ponadto możliwe będzie również rozstrzygnięcie przetargów na rozbudowę Skate Parku na Kadzielni oraz budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 na Bocianku.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media