Obserwuj nas na

Kielce

„Wyjątkowa służba, nieocenione wsparcie”. Żołnierze WOT bohaterami wystawy (zdjęcia)

Dodano

Na kieleckim rynku można zobaczyć wystawę plenerową prezentującą zaangażowanie żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w walce z COVID-19. Ekspozycja został przygotowana przez Wzgórze Zamkowe, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przy pomocy 10 ŚBOT.Wystawę przygotowali pracownicy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach przy współpracy z żołnierzami świętokrzyskiej brygady WOT oraz wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Prezydenta Kielc. Ekspozycja prezentuje formy dotychczasowej pomocy, jakiej udzielili świętokrzyscy terytorialsi mieszkańcom regionu podczas pandemii koronawirusa.

Wystawa prezentuje różne działania terytorialsów, między innymi w szpitalach, czy domach pomocy społecznej. Jak mówił pułkownik Grzegorz Motak, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze WOT pojawiali się wszędzie tam, gdzie instytucje zajmujące się daną działalnością potrzebowały wsparcia.

– Takim trudnym, ale ważnym zadaniem, gdzie żołnierze mogli sprawdzić swoje siły, była służba w domach pomocy społecznej. To zupełnie inny rodzaj służby niż taka, kolokwialnie mówiąc, żołnierka. Tak samo w szpitalach – zaznaczył.

Pułkownik Grzegorz Motak podkreślił, że wystawa powstała nie po to, by promować 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej, ale by pokazać żołnierzy-ochotników, ludzi z sercem, którzy wciąż wykazują się ogromną empatią.

Wystawa został otwarta 17 listopada 2020r. na kieleckim rynku. Inauguracji dokonali Pani Ewa Chabielska dyrektor Wzgórza Zamkowego oraz płk Grzegorz Motak dowódca 10 ŚBOT w obecności Zbigniewa Koniusz Wojewody Świętokrzyskiego i Rafała Nowaka Wicewojewody Świętokrzyskiego.

Wojewoda Świętokrzyski gratulował organizatorom wystawy, a żołnierzom dziękował za codzienną, wytrwałą służbę. – Prawdziwych przyjaciół i prawdziwych obywateli poznajemy w trudnych czasach. Żołnierze świętokrzyskiej brygady są nieocenioną pomocą w walce z Covidem i nigdy się na nich nie zawiedliśmy. Robią wszystko, by ten trud niecodziennego czasu był jak najmniejszy – mówił Zbigniew Koniusz.

Wystawę można oglądać na kieleckim rynku do 19 grudnia, a od stycznia wystawa wyruszy w trasę po regionie świętokrzyskim. Wystawę można również obejrzeć w Internecie pod adresem: https://www.wojsko-polskie.pl/10bot/articles/aktualnosci-w/2020-11-18w-wyjatkowa-suzba-nieocenione-wsparcie-wystawa/

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej każdego dnia stoją na pierwszej linii walki z COVID-19. Od czerwca realizują akcję pod kryptonimem ,,Trwała Odporność”, której cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. W swoich działaniach ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media