Obserwuj nas na

Kielce

Wystawa fotograficzna z cyklu „To Tu. Moje Świętokrzyskie”

Dodano

Zapraszamy na trzecią odsłonę wystawy fotograficznej z cyklu „To Tu. Moje Świętokrzyskie”. Tym razem w sali konferencyjnej OMPiO swoje prace prezentować będą Mateusz Iska i Janusz Jagielski. Otwarcie odbędzie się 9 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Żyjemy w czasach mobilnej rewolucji i fotografii traktowanej filtrami i rozmyciem z Instagrama. Cywilizacja zatoczyła koło i znowu staliśmy się społeczeństwem obrazkowym. Obrazy wywołują w nas emocje, przyciągają uwagę i wpływają na nasze decyzje. Jednocześnie wraz ze wzrostem ilości słowa pisanego i ilustracji w sieci doświadczamy ”szum informacyjnego”. Nierównowaga między ilością dostarczanej informacji, a możliwością jej przetworzenia przez człowieka powoduje, że skupienie uwagi odbiorcy jest coraz trudniejsze. Mamy niecałe 3 sekundy na zainteresowanie go obrazem oraz 8 sekund w przypadku filmu video.

Cykl wystaw fotograficznych ”To Tu. Moje Świętokrzyskie” ma wydłużyć te chwile, dać szansę zaistnienia fotografii, umożliwić utalentowanym fotografom amatorom pokazanie się szerszej publiczności. Podsumowaniem całego cyklu będzie wydawnictwo albumowe.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media