Obserwuj nas na

Kielce

XI Kielecka Dycha wystartuje 1 października

Dodano

W najbliższą niedzielę odbędzie się XI Kielecka Dycha. W ramach tego biegu odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegu na 10 kilometrów.

– Cieszę się, że w ramach biegu odbędą się mistrzostwa województwa w biegu na 10 kilometrów. Przy okazji dziękuję prezesowi Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Grzegorzowi Furmankowi za pomoc w realizacji tego pomysłu – powiedział Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Początek rywalizacji 1 października o godzinie 10, start będzie przy pomniku Henryka Sienkiewicza na placu Moniuszki 11, a następnie trasa będzie prowadziła ulicami w centrum Kielc: Kościuszki, Kopernika, Winnicką, Żeromskiego, Wojska Polskiego, Zgoda, Ściegiennego, Husarską, Szczepaniaka, Aleją Na Stadion, Pakosz, Krakowską, Skwerem Szarych Szeregów, Parkiem Miejskim, Solną, Paderewskiego, Sienkiewicza, Planty, Piotrkowską, Leśną, Małą, Wesoła i Plac Wolności do pomnika Henryka Sienkiewicza. Wszystko wskazuje na to, że w biegu wystartuje ponad 300 zawodniczek i zawodników. Do mistrzostw województwa w biegu na 10 kilometrów na razie zgłosiło się 15 biegaczy – 10 mężczyzn, 5 kobiet.

Chętni do udziału w XI Kieleckiej Dysze będą mogli się jeszcze zapisać w sobotę w Hali Legionów w godzinach od 9:00 do 13:00 i w niedzielę, a więc w dniu biegu, w biurze zawodów od 8:00 do 9:30.  Zawodnicy będą rywalizować na nowej trasie, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Źródło: MOSiR Kielce

KDpoprawiona2b_1559.jpg

Urząd Miasta Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media