Obserwuj nas na

Kielce

Za nami pierwszy dzień festiwalu Memorial to Miles. Święto jazzu potrwa do niedzieli

Dodano

W Kielcach rozpoczął się w czwartek, już po raz 19., festiwal Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival 2021. Uczestnicy już pierwszego dnia mogli posłuchać wybitnych twórców rodzimych i zagranicznych.

23 września przed publicznością wystąpili: Artur Dutkiewicz Trio i Yarosh Organ Trio feat. Dominik Wania.

Artur Dutkiewicz Trio

Pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu” (Magazyn Jazz Forum 12/2012), Jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił w blisko 70 krajach na całym świecie od USA przez Europę, Afrykę, Bliski i Daleki Wschód, po Australię i Nową Zelandię. ​

Urodził się w 1958 r. w Pińczowie. Jest Honorowym Obywatelem tego miasta. Został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Finalista prestiżowego Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie.​ Koncertował ze znakomitymi muzykami, m.in przez 25 lat z Tomaszem Szukalskim, w Kwartecie oraz Duecie, ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem.

Yarosh Organ Trio feat. Dominik Wania

Yarosh Organ Trio, czyli Przemysław Jarosz – perkusja, Tomasz Pruchnicki – saksofon, Kajetan Galas – organy Hammonda. Do swojego najnowszego projektu Progressive Synthesis zaprosili wybitnego pianistę Dominika Wanię. Jak w tekście do płyty napisał Adam Domagała „Jego solistyczne osiągnięcia na światowych estradach nikogo tu nie onieśmielają, a przeciwnie: wyzwalają nową energię, otwierają nowe drzwi, podsuwają nowe pomysły”. Swobodne improwizacje, luźne formy utworów i pełen wachlarz barw i odcieni to tylko niektóre z cech nowego repertuaru zespołu.

Plan na kolejne dni:

24 września (Bilety: 49 PLN)
19.00 Apostolis Anthimos Quartet
20.30 Krystyna Stańko Trio

25 września (Bilety: 89 PLN)
18.00 Adam Makowicz
20.00 Marc Copland Trio

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media