Obserwuj nas na

Kielce

Zarzuty za wyłudzenie dla dwóch pracowników Urzędu Pracy

Dodano

W poniedziałek zatrzymano dwóch pracowników Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. Sprawa sięga do roku 2018 i dotyczy wyłudzenia środków finansowych przeznaczonych na pomoc dla bezrobotnych. Zatrzymani przez policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach realizowali czynności w sprawie śledztwa prowadzonego przez kielecką prokuraturę. Sprawa dotyczy jednego z urzędów pracy i sięga 2018 roku. Naruszenie przepisów przez podejrzewanych urzędników polegało na „pomaganiu” w pozytywnym rozpatrywaniu wniosków o przyznanie pomocy finansowych dla bezrobotnych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. „Załatwianie” tych spraw odbywało się w zamian za korzyści majątkowe.

Już pod koniec 2019 roku w urzędzie dokonano przeszukań. Zabezpieczono dokumentację, nośniki danych oraz komputery – wszystkie dowody poddano wnikliwej analizie.

W poniedziałek policjanci zatrzymali urzędników podejrzanych o wyłudzenie środków finansowych przeznaczonych na pomoc dla bezrobotnych i osób prowadzących działalność gospodarczą. Doprowadzeni do prokuratury usłyszeli już zarzuty poświadczenia nieprawdy i oszustwa. Obecne szacunki kwoty wyłudzenia wskazują na ponad 320 000 złotych. Wobec zatrzymanych sąd zastosował poręczenia majątkowe w kwotach po 50 000 złotych, dozory i zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo podejrzana kobieta została zawieszona w czynnościach służbowych. Sprawa, jak to bywa w takich sytuacjach, ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

MŚ / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.