Obserwuj nas na

Kielce

Zbyt szybko na świętokrzyskich drogach

Dodano

Wczoraj policjanci na terenie całego województwa wzięli pod lupę kierujących pojazdami, którzy zbyt mocno naciskali na gaz. Funkcjonariusze w ciągu 12 godzin ujawnili blisko 650 przekroczeń prędkości, z czego w 15 przypadkach interwencje zakończyły się zatrzymaniem praw jazdy, z uwagi na osiągnięte przez kierujących znaczne prędkości. Dodatkowo w ciągu całego dnia policjanci zatrzymali 11 skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę mimo wcześniej wypitego alkoholu.

Wczoraj od rana do późnych wieczornych godzin policjanci z wydziałów i zespołów ruchu drogowego na terenie całego województwa bacznie przyglądali się kierującym, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. Mundurowi zatrzymali do kontroli 643 takich kierujących. 15 z nich, zdecydowanie za szybko jechało w obszarach zabudowanych. Te interwencje zakończyły się zatrzymanymi uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące.

Swoje prawo jazdy straciła także 42 –latka, która wczoraj na ulicy Krakowskiej w Kielcach rozpędziła swoją skodę do 106 km/h. Funkcjonariusz grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wyszedł na jezdnię i dał kierującej sygnał do zatrzymania się. Kobieta ominęła mundurowego i przyspieszyła. Po krótkim pościgu stróże prawa zmusili czeskie auto do zjechania na pobocze. Chwilę później okazało się, że 42 –latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego.

Teraz ze swojego postępowania kobieta będzie musiała wytłumaczyć się przed sądem. Może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności, minimum 3 –letni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Minionej doby funkcjonariusze drogówki zatrzymali łącznie 11 nietrzeźwych kierujących.

DJ / KPP

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media