Obserwuj nas na

Kraj

Bukmacherzy z licencją MF

Dodano

Po długich miesiącach, kiedy na liście legalnych internetowych bukmacherów widniało kilka firm, ostatnie 2 lata przyniosły sporo niespodzianek. W przeciągu kilku miesięcy koncesje ministerstwa finansów otrzymało kolejnych pięć firm – łącznie zakłady wzajemne przez Internet może już oferować w naszym kraju osiemnaście podmiotów.

Przypomnijmy – od 1 kwietnia 2017 roku legalnie mogą w Polsce oferować zakłady wzajemne tylko firmy posiadające koncesję ministerstwa finansów. Zobowiązuje ona m.in. do opłacania w Polsce 12% podatku obrotowego oraz weryfikowania wieku i tożsamości graczy. Od 1 lipca 2017 roku obowiązują przepisy dotyczące blokowania dostępu do stron internetowych bukmacherów zarejestrowanych poza Polską oraz blokowania możliwości dokonywania płatności na rzecz takich serwisów.

– Nadal możemy trafić w Internecie na reklamy nielegalnych bukmacherów, którzy – poza wysoką ceną – nie oferują żadnych korzyści. Natomiast w momencie, kiedy udajemy się do bukmachera legalnego, wiemy doskonale, że proponowane przez niego kursy i stawki są stabilne – mówi agencji informacyjnej Newseria Piotr Glinkowski, ekspert rynku bukmacherskiego w Polsce.

Przybywa legalnych internetowych bukmacherów

Przez blisko rok od wejścia w życie znowelizowanej ustawy hazardowej licencję MF na organizowanie zakładów w sieci miało siedem firm. Potem wymaganą koncesję otrzymał bukmacher Totalbet (działa on już przez swoją stronę internetową), kolejną zaś firma Cherry Online, należąca do szwedzkiego giganta branży rozrywkowej CherryAB (zobacz przy okazji lokalne imprezy). Uruchomiła ona w Polsce zupełnie nową markę bukmacherską – PZBuk. Dostępna jest już jej strona internetowa, przez którą zawierać można zakłady przedmeczowe oraz zakłady live na blisko trzydzieści różnych dyscyplin sportowych.
Potem także działo się sporo ciekawego na rynku. Kolejną koncesję resortu finansów otrzymała spółka BEM Operations Limited. Znajduje się ona w portfelu kolejnej doskonale znanej wśród graczy firmy, a mianowicie francuskiego Betclic, który jeszcze przed wejściem w życie ustawy hazardowej wycofał się w Polski. Jak jednak widać, czas ten wykorzystał na dostosowanie swojej działalności do nowych uwarunkowań prawnych i wrócił najszybciej jak się dało.

Podobnie jest z kolejnymi firmami, które otrzymały pozwolenie ministerstwa na wejście na polski rynek bukmacherski. Są to firmy Betfan (licencja MF na działalność zakładów bukmacherskich online o numerze PS4.6831.3.2018) oraz eWinner (licencja nr PS4.6831.29.2017) – obie kontrolowane są przez rodzimy kapitał. Pierwsza firma jest polecana, jeśli nie wiesz który legalny bukmacher bez podatku jest najlepszy. W Betfan twój podatek pokrywa operator, dlatego potencjalna wygrana powiększana jest o 14%.

W kolejnych miesiącach do grona legalnych polskich bukmacherów dołączyły dwie polskie firmy: Typiko (firma otrzymała licencję nr PS4.6831.30.2017) oraz Traf (zezwolenie PS4.6831.3.), która już od jakiegoś czasu działa stacjonarnie w Warszawie i zajmuje się organizacją zakładów wzajemnych na wyścigi konne.

Na bardziej szczegółowe wiadomości o internetowych koncesjach i nowych legalnych bukmacherów trzeba jeszcze poczekać – w Ministerstwa są kolejne wnioski. – Skoro mamy do czynienia tylko z legalnymi bukmacherami, to oni muszą w jakiś sposób ze sobą rywalizować, poprawiając swoją ofertę, dając niższe kursy i tym samym gwarantując wyższe wygrane – dodaje Piotr Glinkowski.

Elementem rywalizacji o gracza pomiędzy wszystkimi nowymi operatorami, ale także pomiędzy nowymi bukami a tymi, którzy już od jakiegoś czasu działają na polskim rynku, będą z pewnością bonusy powitalne – to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze oferty danego bukmachera. Każdy z legalnych operatorów stara się przy ich pomocy przyciągnąć do siebie klientów. Dla przykładu: w firmie bukmacherskiej Totolotek bonus na start to podwojenie pierwszej wpłaty do kwoty nawet 500 zł oraz darmowy zakład 25 zł. Użycie kodu pozwala powiększyć bonus do 574 zł, zaś darmowy zakład – do 25 zł. U bukmachera Fortuna bonus powitalny to podwojenie pierwszej wpłaty do kwoty 2000 zł oraz freebet 20 zł. Kod bonusowy powiększa zakład bez ryzyka do 210 zł. Jeśli więc nowi legalni bukmacherzy będą chcieli dorównać konkurencji, gracze z pewnością będą mieli z czego wybierać.

Hazard może uzależniać. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają stosownego zezwolenia Ministerstwa Finansów jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Jeśli chcesz obstawiać zakłady, typuj wyłącznie u legalnych bukmacherów.

Continue Reading
1 komentarz

1 komentarz

  1. typulka

    30 listopada, 2020 at 10:23 am

    ale się tego namnożyło :-0

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media